DRAKULA 2000  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Dracula 2000

:: REŻYSERIA ::
Patrick Lussier

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2000

:: CZAS TRWANIA ::
94 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Jonny Lee Miller,
Justine Waddell,
Gerard Butler

:: DŹWIĘK ::
DD 5. 1 angielski
DD 5. 1 polski lektor

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 


:: DRAKULA 2000 ::

 

Uwięzionego w prastarej krypcie gdzieś we współczesnym Londynie wampira uwalniają przestępcy, chciwi jego dającej nieśmiertelność krwi. Dracula jednak wymyka im się i ucieka do Stanów Zjednoczonych. Schwytać go może tylko pewna dziewczyna o imieniu Mary, która musi stanąć twarzą w twarz ze swym mrocznym dziedzictwem. Czy wygra wyścig z czasem i pokona Księcia Ciemności?

Najgroźniejszy z wampirów żyje i pragnie krwi… Twojej krwi.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

"Dracula 2000" posiada wręcz perfekcyjnie zrobiony obraz. Absolutnie nie jestem w stanie przyczepić się do niczego. Jakość obrazu stoi na najwyższym poziomie. A co za tym idzie, nie doświadczymy tutaj jakichkolwiek zaburzeń lub zakłóceń w formie kwadracików czy innych niepożądanych efektów. Wszystko działa płynnie. Film ogląda się z wielką przyjemnością, bo nic nie jest w stanie nas wytrącić z równowagi. Zachwycamy się tylko jakością i czystością obrazu nie zważając na nic innego. Jest to najlepszym elementem tego wydania DVD.

Dźwięk to kolejny dobrze wykonany element tego wydania DVD. Wydawcy zaserwowali nam niezły bonus. Do wyboru mamy aż trzy rodzaje formatu dźwiękowego: 1) Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej 2) Dolby Digital 5.1 w wersji polskiej 3) DTS-ES w wersji oryginalnej. Jak widać, wydawcy nieźle się postarali dając aż trzy opcje do wyboru. Zasługuje to na uznanie, za co im chwała. Oczywiście przy tak dobrym dźwięku nie ma mowy, aby dialogi były niesłyszalne i niezrozumiałe. Dodatkowo dochodzi świetna rockowa muzyka, która jest wręcz fenomenalna.


:: MENU / DODATKI ::

I tutaj zaczyna się problem. Menu jest w opłakanym stanie. Spodziewałem się czegoś na wysokim poziomie, a tutaj taki bonus. Menu jest nieruchomą planszą, na której wydawcy umieścili poszczególne opcje (start filmu, ustawienia, dodatki no i oczywiście wybór scen) do których możemy wejść. Dodatkowo nie ma żadnych animacji. Najeżdżając na którąkolwiek opcję zostaje ona tylko podkreślona. Po prostu cofamy się wstecz, a nie idziemy do przodu. To właśnie najczęściej ten element jest prymitywnie zrobiony. A po dzisiejszej technice można spodziewać się coś o wiele lepszego. Krótko mówiąc: Nic specjalnego a szkoda, bo twórcy mogli się bardziej wysilić.

Kolejna mocna pozycja tego wydania DVD. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, do wyboru mamy takie opcje jak: aktorzy i twórcy, sceny usunięte, zdjęcia z planu filmowego, o filmie i o produkcji. Jestem pod wrażeniem tego, co oferują nam dodatki. Można poznać wszystkich głównych bohaterów, zobaczyć, jakie sceny usunięto, obejrzeć film "od kuchni" oraz przeczytać o filmie i opis producentów. Jak dla mnie dodatki zawsze są dużym plusem każdego wydawnictwa. Polecam.

Podsumowując: Film bardzo mi się podobał. Zarówno pod względem fabuły, którą zresztą uważam za dość oryginalną zwłaszcza wyjaśnienie pochodzenia Draculi. Jak i pod względem muzyki, która dodaje klimatu temu filmowi. Polecam każdemu, kto go jeszcze nie widział.

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::