DRACULA 3: DZIEDZICTWO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Dracula 3: Legacy

:: REŻYSERIA ::
Patrick Lussier

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
86 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Jason Scott Lee,
Jason London,
Roy Scheider...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DD 2.0
DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
2.35:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: DRACULA 3: DZIEDZICTWO ::

 

Przełożony ojca Uffizi chętnie widziałby powrót duchownego do zwyczajnych posług kapłańskich. Jednak pogromca wampirów ma w planach wyprawę do Transylwanii w pogoni za mrocznym księciem. Pomaga mu w tym Luke, młody chłopak, którego dziewczyna jest więziona przez Draculę (Rutger Hauer). Czy uda im się wrócić cało z niebezpiecznej podróży?...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach kinowych - 2.35:1, jednak film ukazał się jedynie na nośnikach DVD. Podczas oglądania dostrzegłem tylko jeden minus, który po pewnym czasie odchodzi w zapomnienie, ponieważ nie zwraca się na niego uwagi, a jest to efekt ziarna. Kolorystyka wraz z kontrastem wywiązują się ze swojej roli. Również nie doświadczycie innych dziwnych zawirowań obrazu w postaci smug.

Linia melodyczna zapisana jest we wszystkich możliwych formatach, czyli Dolby Digital 2.0 (wersja z lektorem), Dolby Digital 5.1 (wersja oryginalna i z lektorem) oraz DTS-ES (wersja oryginalna). Wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne, nic nie umknie waszej uwadze i dlatego też ścieżka dźwiękowa nie posiada żadnych minusów, które mogłyby popsuć jakość odtwarzanej linii melodycznej.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stworzone jest w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Dominują tutaj odcienie czerwieni, które stanowią większość pasteli całego menu. Nie zabrało podkładu muzycznego i dźwięków, które towarzyszą urywkom filmowym na głównej planszy. Praktycznie wszystkie opcje stworzone zostały na jedno kopyto, więc poruszając się po menu nic was nie zaskoczy, jak zobaczycie główną planszę.

Dodatków za wiele nie ma, ponieważ na płycie zamieszczono
- bezpośredni dostęp do szesnastu scen,
- zwiastuny dziewięciu filmów wydanych przez SPI na DVD,
- katalog filmów SPI.

To byłoby na tyle, trochę marnie, ale zawsze to coś, więc przynajmniej zobaczycie co SPI ma w swojej ofercie, a może skusicie się na którąś z innych pozycji oferowanych przez dystrybutora.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::