DRAPIEŻNIK  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Flock

:: REŻYSERIA ::
Andrew Lau

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
100 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Richard Gere,
Claire Danes,
KaDee Strickland...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: DRAPIEŻNIK ::

 

Znany z brutalnych i niekonwencjonalnych metod działania agent Errol Babbage (Richard Gere) od 18 lat tropi niebezpiecznych przestępców seksualnych. Wydaje się, że obcowanie z najmroczniejszymi stronami ludzkiej natury pozostawiło trwałe ślady w psychice funkcjonariusza. Szefowie coraz gorzej znoszą jego chorobliwą podejrzliwość i niesubordynowany styl pracy. Przed wysłaniem Errola na przyspieszoną emeryturę przydzielają mu młodą stażystkę, Allison Lowry (Claire Danes), która ma przejąć po nim sprawy skazanych wyrokiem sądowym sprawców mordów i gwałtów na dzieciach. Ich współpraca nabiera dramatyzmu, gdy porwana zostaje nastoletnia Harriet Wells. Szukając bezlitosnego porywacza Babbage coraz częściej przekracza granice prawa... i zdrowego rozsądku.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, a dokładniej 1.78:1. Podczas oglądania natkniecie się na jeden minus, jakim jest ziarnica obrazu. Są sceny, gdy jej przesyt jest bardzo duży i nie wygląda to dość estetycznie, co może zrazić niektórych widzów. Nie wszyscy będą zadowoleni z jakości kolorów i ich nasycenia, ponieważ film wygląda raczej na produkcję stworzoną dla telewizji niż jakikolwiek film kinowy. Kolory są jasne i czasami nawet rażą. Z pozostałymi elementami jest całkiem nieźle, mowa tutaj o kontraście, współgraniu wizji z linią melodyczną, braku zatrzymywania się obrazu...

Linia melodyczna zapisana jest oczywiście w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Nie liczcie na to, że natkniecie się na jakiekolwiek błędy spowodowane winą wydawcy, po prostu wydanie to nie posiada żadnych mankamentów. Brak szumów, trzasków, czy też innych udziwnień. Krótko pisząc, dźwięk to najlepszy element wydania, więc nie ma tutaj na co narzekać.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wykonane zostało w solidny i prosty sposób. Wszystko jest przejrzyste i nic nie umknie Waszej uwadze. Kolorystyka została prawidłowo dobrana, przez co nie dochodzi do efektu rozmycia. Menu głównie zbudowane jest z nieruchomych elementów, jak na przykład tapety. Jednak kilka z opcji posiada proste animacje, które urozmaicają całe wydanie. Nie zabrakło różnorakiej muzyki, która podkreśla klimat filmu. Już po pierwszym slajdzie widac o czym opowiada film, że nie jest to horror, lecz thriller z doborową obsadą.

Jest to wydania, które cechuje się ponadprzeciętną liczbą dodatków. Po za standardowymi bonusami, takimi jak: wybór scen, zwiastun i zapowiedzi, będziecie mogli znaleźć tutaj również: trzydziesto dwu minutową relację z planu, a także wypowiedzi aktorów (Richard Gere oraz Claire Danes). Dodatków może nie jest za wiele, ale ich czas trwania jest długi i za to należy się pochwała dla wydawcy. Polecam!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::