DZIECI KUKURYDZY 6: POWRÓT ISAACA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Children Of The Corn 6

:: REŻYSERIA ::
Kari Skogland

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1999

:: CZAS TRWANIA ::
78 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Natalie Ramsey,
Stacy Keach,
Nancy Allen

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 2/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 


:: DZIECI KUKURYDZY 6: POWRÓT ISAACA ::

 

Koszmar sprzed lat może powrócić do Gatlin. Przepowiednia mówi, że wraz z przybyciem córki "dzieci kukurydzy", Isaac obudzi się ze śpiączki i zacznie kolejne krwawe żniwo. Hannah Martin pragnie odszukać swoich rodziców, którzy oddali ją do adopcji wiele lat temu. Jednak wraz z jej przybyciem do Gatlin, Isaac odzyskuje przytomność i powoli zaczyna wracać do sił. Hannah okazuje się wybranką z przepowiedni. Jej prawdziwa matka próbuje ją odwieść od dalszych poszukiwań, ale na odwrót jest już za późno. Musi przeciwstawić się bezwzględnemu Isaacowi, a to zadanie nie będzie proste...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz został zapisany w formacie 4:3. Podczas oglądania nie zauważyłem nic szczególnego co mogłoby przeszkadzać w delektowaniu się obrazem. Świetna ostrość i jakość obrazu sprawiają, że możemy oglądać film w dużych telewizorach, a nawet na projektorach. Dobrze dobrane palety kolorów nie męczące naszego wzroku. Jedynie co mnie niepokoi, to dlaczego nie ma opcji zmiany formatu obrazu na 16:9, byłoby to o wiele lepsze rozwiązanie.

Dźwięk to wizytówka tego wydania DVD. Dolby Digital 5.1 mówi samo za siebie. Znakomita czystość dźwięku, brak szumów sprawiają, że film aż chce się oglądać. Dzięki najnowszemu rozwiązaniu, widz czuje za sobą przysłowiowe kroki. Nie umknie nam nawet najmniejszy szmer czy szept. W końcu nasze kino domowe może zostać optymalnie wykorzystane z wersją z lektorem. Oby więcej było takich wydań DVD.


:: MENU / DODATKI ::

Już dawno nie widziałem tak dobrze zrobionego menu. Ruchome elementy, w formie filmu, znakomita, klimatyczna muzyka lecąca w tle, sprawiają, że film chce się zobaczyć. Każde menu posiada swój inny charakter, a najlepsze jest to, że każde z nich ma inny podkład muzyczny. Bardzo dobrze dobrane kolory, zdjęcia, nadają mroczny charakter temu wydaniu DVD i świetnie komponują się jako całość. Najmniejsze szczegóły w postaci wykończenia ramek, czcionka to tylko niektóre elementy, które można chwalić bez końca. Jednak z filmem jest już gorzej i o tym trzeba pamiętać.

I znowu te dodatki. Jest to najgorszy element tego wydania DVD. Spodziewałem się czegoś więcej niż: zwiastun kinowy, sylwetki aktorów i twórców, zwiastuny innych filmów DVD, inne DVD. To stanowczo za mało, ale musimy zadowolić się jedynie tym. Przynajmniej możemy poszerzyć naszą wiedzę o kolejnych twórców i aktorów występujących w danym filmie.

Kolejna odsłona "Dzieci Kukurydzy" jest jedną z najgorszych części jakie miałem przyjemność oglądać. Horror to zbyt duże słowo dla tego filmu, jest za mało strasznych elementów, bardziej śmieszą niż uraczą przestraszyć. Jednak serię "Dzieci Kukurydzy" trzeba zobaczyć w całości, choćbyśmy mieli się nudzić przez półtora godziny. 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::