DZIEDZICTWO. HEREDITARY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Hereditary

:: REŻYSERIA ::
Ari Aster

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2018

:: CZAS TRWANIA ::
122 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Toni Collette,
Gabriel Byrne,
Alex Wolff...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 2.00:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD + książka


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: DZIEDZICTWO. HEREDITARY ::

 

Każda rodzina ma swoje sekrety. Niektóre wiodą prosto do piekła. Śmierć Ellen, seniorki rodziny Grahamów, nie mogła być dla nikogo zaskoczeniem. Natomiast to, co nastąpiło po niej, dla wszystkich było szokiem. Rodzina Annie, córki Ellen, wkrótce po pogrzebie zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk. Początkowo tłumaczy je sobie żałobą i przemęczeniem, ale wkrótce zdarzenia przybierają tak tragiczny i potworny obrót, że jasnym staje się, iż na rodzinie Grahamów ciąży mroczne dziedzictwo. Co takiego wydarzyło się w życiu Ellen, że teraz zapłacić musi za to jej rodzina? Odkrycie tej prawdy nikomu nie przyniesie spokoju…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w dość nietypowym formacie kinowym 2.00:1. Obraz stoi na dobrym poziomie. Ciężko się do czegoś doczepić. Standardowo obraz posiada małą ziarnicę obrazu, która w żaden sposób nie przeszkadza podczas projekcji. Dodatkowo można by poprawić nasycenie kolorystyki, jak również odcienie czerni, trochę na styl starych horrorów. Jak dla mnie trochę zbyt wyblakłe, ale to już kwestia gustu. Poprawna ostrość, brak szumów, piasku, czy pikselozy.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dźwięk to najlepszy element wydania. Linia melodyczna przygotowana jest odpowiednio, trzyma klimat i ustala odpowiedni ton produkcji. Oczywiście jest to najlepszy element wydania, który wielokrotnie wywołuje u Nas ciarki na plecach. Nie dostrzegam błędów, co świadczy o jakości dźwięku. Linia melodyczna współgra z obrazem i nie zacina się.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Może jest trochę oklepane i standardowe, jednak prezentuje się całkiem nieźle. W centralnym punkcie widnieje dom Grahamów. Wycięty i wklejony w dziwne tło, przypominające ciemne skały. Nie mogło zabraknąć wielkiego tytułu oraz interaktywnego menu, które znajdują się tuż pod domem. Elementy te są czytelne, a samo menu łatwe w nawigacji. Wszystko obsadzone jest w ciemnych pastelach, co świetnie pasuje do gatunku. Nie mogło zabraknąć podkładu dźwiękowego nawiązującego do produkcji. Wydaje mi się, że ciężko znaleźć coś negatywnego w tym elemencie.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Oto co znajdziecie na płycie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Jest to wydanie z książką, więc dodatkowo można przeczytać sobie kilka ciekawych informacji na temat produkcji. Może brakuje materiału filmowego na płycie, jednak mamy tutaj ciekawą alternatywę. Bez problemu mogę polecić wydanie.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::