EDEN LAKE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Eden Lake

:: REŻYSERIA ::
James Watkins

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2008

:: CZAS TRWANIA ::
87 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Kelly Reilly,
Michael Fassbender,
Jack O’Connell...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: EDEN LAKE ::

 

Jenny (Kelly Reilly), nauczycielka w szkole podstawowej i jej chłopak Steve (Michael Fassbender) wyjeżdżają z Londynu na weekend. Steve robi Jenny niespodziankę i zabiera ją w piękne, odludne miejsce, nad jezioro. Teraz czeka tylko na odpowiedni moment, żeby wręczyć jej zaręczynowy pierścionek. Nad brzegiem jeziora rozbijają namiot, pływają, opalają się i cieszą spokojem. Wkrótce w pobliżu rozsiada się grupa hałaśliwych nastolatków z psem. Kiedy Steve w końcu zwraca im uwagę, zaczynają zachowywać się jeszcze głośniej, zaczepiają parę. W końcu odchodzą. Następnego dnia z plecaka giną kluczyki do samochodu Steve’a. Para biegnie do lasu szukać auta. Tymczasem małolaty w najlepsze urządzają sobie jazdę crossową w terenie. Za kierownica w okularach Steve’a siedzi przywódca bandy Brett (Jack O’Connell). Zatrzymuje samochód. Dochodzi do przepychanki. Pojawia się nóż. Od przypadkowego ciosu Steve’a ginie ukochany rottweiler Bretta. Żarty się skończyły. Sielski weekend zamienia się koszmar, w którym Jenny i Steve zaczynają walczyć o życie.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Jedynie na co możecie się natknąć to ziarnica obrazu, jednak jest ona taka mała, że aż prawie niezauważalna. Nie doświadczycie tutaj pikselozy. Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, czyli w aspekcie kinowym. Wszystko działa płynnie i nie dochodzi do przestojów. Brak zamgleń, czy też zaciągania kolorów.

Linia melodyczna została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Podczas projekcji nic nie umknie Waszej uwadze, ponieważ wszystko jest bardzo dobrze słyszalne i nie dochodzi do zatrzymywania się dźwięku. Nie uświadczycie żadnych trzasków, czy pisków.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało stworzone w ciekawy sposób. Jednak mam do niego jedno zastrzeżenie, a mianowicie każda z opcji jest identyczna, zmienia się jedynie menu do wyboru, przez co wszystko jest tutaj takie same. Niezły pomysł z małym ekranem, gdzie można zobaczyć kilka scen z filmu. Nie zabrakło podkładu muzycznego, który ciekawie wtapia się w tło i podciąga ocenę menu.

Dodatki zawarte na tej płycie to coś więcej niż podstawa. Wydawca postarał się załączył następujące bonusy:
- wybór scen,
- sylwetki aktorów i twórców,
- wypowiedzi aktorów i twórców,
- reklamy TV,
- zwiastun kinowy,
- inne zwiastuny,
- inne DVD,
- Vision Music.
Jak widać trochę tego jest, więc nie ma na co narzekać. Polecam!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::