EKSPEDYCJA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Amphibious

:: REŻYSERIA ::
Brian Yuzna

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Holandia, Indonezja

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
83 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Michael Paré,
Janna Fassaert,
Francis Magee...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 

 


:: EKSPEDYCJA ::

 

Biolog morski Skylar Shane (Janna Fassaert) zatrudnia kapitana Jacka Bowmana (Michael Paré), aby pomógł jej odnaleźć szczątki prehistorycznych form życia w wodach Morza Południowochińskiego. Podczas ekspedycji spotykają grupę „przyjaciół” Jacka – gang przemytników, stacjonujący na platformie do połowu ryb. Jest wśród nich mały chłopiec, sierota o imieniu Tamal, sprzedany jako tania siła robocza. Tamal błaga Skylar, aby ta go zabrała ze sobą. Kobieta ulega, zwłaszcza że dzieciak przypomina jej utraconą córkę. Wraz z pojawieniem się Tamal na pokładzie statku zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Narasta niepokój. Pewnego dnia jeden z przemytników zostaje zaatakowany przez przerażającego morskiego potwora…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1.78:1). Obraz stoi na dobrym poziomie. Widoczne mała ziarnica obrazu, jednak nie przeszkadza w projekcji filmu. Czasami ma się wrażenie, jakby zawodził kontrast, ponieważ nie wszystkie sceny są w stu procentach widoczne. Nie powinniście doświadczyć pikselozy, ani innego zakłócenia wizji. Oglądając film, wydaje się, że nie jest to świeża produkcja, ponieważ jakość obrazu wygląda bardziej na ekranizacje z lat osiemdziesiątych.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element całego wydania DVD. Pozbawiony jest on błędów, które w znaczący sposób wpływają na jakość oglądanego filmu. Nie doświadczycie żadnych przestojów oraz innych nieczystości.


:: MENU / DODATKI ::

Wszystkie opcje menu są podobne do siebie, zmieniają się jedynie małe, pojedyncze elementy. Na głównej planszy oraz na wyborze scen nie zabrakło animowanych wstawek, które w pewnym stopniu urozmaicają wygląd menu. Zamieszczona linia melodyczna jest taka sama dla wszystkich opcji. Kolorystyka i sam klimat poszczególnych plansz pasuje w stu procentach do całej produkcji.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki zamieszczane przez Monolith:
- zwiastun kinowy,
- wybór scen,
- zwiastuny innych filmów DVD.
Wydanie "Ekspedycji" stoi się na średnim poziomie. Decyzja o oglądnięciu filmu i tak należy do Was.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::