EKSPERYMENT SS  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Outpost

:: REŻYSERIA ::
Steve Barker

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
89 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Ray Stevenson,
Julian Wadham,
Richard Brake...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: EKSPERYMENT SS ::

 

Mroczny horror o skutkach eksperymentu z czasów III Rzeszy.

Wynajęta przez tajemniczego naukowca grupa najemników ma za zadanie odnaleźć opuszczony bunkier z czasów II Wojny Światowej. Zapowiada się prosta i szybka misja. Rzeczywistość okaże się znacznie bardziej dramatyczna. Wkrótce po wejściu do bunkra najemnicy zaczynają ginąć. Okazuje się, że w czasie wojny w bunkrze przeprowadzano eksperymenty mające na celu zapewnienie nieśmiertelności nazistowskim żołnierzom. Oficjalnie eksperymenty się nie powiodły, ale prawda jest znacznie bardziej szokująca…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Po raz kolejny przekonujemy się, że Vision poważnie podchodzi do sprawy. Podczas oglądania jedynym minusem, który dostrzegłem był efekt ziarna, który prawdę mówiąc w ogóle nie przeszkadza. Reszta elementów stoi na dobrym poziomie, mowa tutaj o odpowiednio dobranej kolorystyce, kontraście, braku przestojów, współgraniu obrazu z dźwiękiem. Nie można się tutaj do niczego przyczepić, ponieważ nie ma do czego. Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 przez co wszystkie elementy będą widoczne w oryginalnych rozmiarach.

Linia melodyczna standardowo została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej. Dzięki temu systemowi bardzo dobrze słychać wszelkie dźwięki towarzyszące nam na ekranie. Brak jakichkolwiek zakłóceń. Czysty dźwięk sprawia, że w niektórych sytuacjach, aż włos jeży się na głowie. Linia melodyczna to najlepszy elementy tego wydania DVD.


:: MENU / DODATKI ::

Menu obsadzone jest w ciemnych pastelach, gdzie dominują wszelkie odcienie czerni, a także mała domieszka czerwieni, która urozmaica wygląd menu. Dodatkowym atutem wydania jest ciekawy podkład muzyczny, który towarzysz nam przeglądając opcje menu. Nie zabrakło również animowanych elementów, jednak ich ilość nie powala na kolana, ale te które wydawca zmieścił na płycie są bardzo ciekawie stworzone. Nie zabrakło nieruchomych tapet, które prezentują się dość ciekawie. Wydawca mógł się postarać aby te tapety można było pobrać z nośnika na komputer, byłoby to ciekawym urozmaiceniem, ale cóż, cieszmy się z tego co jest.

Przeglądając płytę dostrzegłem jedynie bezpośredni dostęp do scen, jednak ciężko powiedzieć o tym, że jest to dodatek, prędzej opcja ułatwiająca poruszanie się po "scenach" filmu. Ciekawym poruszeniem wydawcy byłoby zamieszczenie informacji dotyczących owego miejsca, gdzie rozgrywa się akcja.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::

[zobacz zwiastun]