ERGO PROXY 02: ODCINKI 6-11  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Ergo Proxy 02:
Episode 6-11

:: ANIMACJA ::
Manglobe Inc.

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
144 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 6/6

 

 

 


:: ERGO PROXY 02: ODCINKI 6-11 ::

 

Oto Romdo - gigantyczna, zamknięta pod kopułą megametropolia, ostatnie miejsce na zniszczonej i umierającej planecie, gdzie nasza rasa może prowadzić normalne życie. Jednak pewnego dnia w te doskonale zorganizowane społeczeństwo wkracza chaos. Z tajnych laboratoriów wydostaje się na wolność tajemnicza istota - Proxy. Re-l, córka jednego z najpotężniejszych ludzi w mieście, rozpoczyna swoje prywatne śledztwo, które doprowadzi ja do szokującego odkrycia. W kolejnych odcinkach tej mrocznej, porywającej opowieści, zaczniemy poznawać odpowiedzi na niektóre z intrygujących nas od początku pytań. Kim jest istota zwana Proxy? Dlaczego agencji bezpieczeństwa tak bardzo zależy na jej odnalezieniu? Jaka tajemnice kryje w sobie Romdo i świat zewnętrzny? W kolejnych odcinkach "Ergo Proxy" napięcie wzrasta piramidalnie!. Seria "Ergo Proxy" to jeden z największych hitów anime ostatnich lat, dzieło twórców takich przebojów jak: "Cowboy Bebop", "Samurai Champloo", czy "Witch Hunter Robin". "Ergo Proxy" to doskonale w każdym calu, wyrafinowane kino SF, porównywane przez fanów z takimi hitami jak: "Matrix", "Blade Runner", "Alien", "Ghost in the Shell", "Neon Genesis Evangelion"!


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Brak jakichkolwiek nieczystości spowodowanych winą dystrybutora. Trzeba przyznać, że kolorystyka pełni tutaj bardzo ważną rolę, ponieważ większość akcji rozgrywa się w ciemnościach, gdzie niektóre wydania po prostu nie wyrabiają, a tutaj ani na chwilę nie ma załamania obrazu i nie tworzą się jakiekolwiek zamglenia, nie dochodzi do rozmazywania się wizji, ani utraty widoczności. Kontrast idzie w parze z paletą barw, dzięki niemu wszystko jest znakomicie widoczne. Brak pikselowatych kwadracików. Wydawca miał świetny pomysł wydając tą pozycję w formacie 16:9, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć film w całej jego okazałości na naszym kinie domowym.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej i z lektorem, a także w DTS ES, w obydwu wersjach. Wszystkie elementy są bardzo dobrze słyszalne. Nie występują szumy, trzaski, czy też piski. Jedyna wada to jednorazowy przestój, ale nie jest on spowodowany niczyją winą, tylko formatem płyty. Dźwięk idzie w parze z wizją. Nie mogę nic zarzucić linii melodycznej, ponieważ nie posiada wad.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wykonane jest bardzo dobrze. Obsadzone jest ciemnych pastelach, które jak najbardziej pasują do klimatu tej produkcji. Nie zabrakło świetnie dobranej linii melodycznej, która znakomicie nadaje ton całej otoczce. Zastosowano tutaj bardzo ciekawe rozwiązania przejścia między poszczególnymi elementami menu. Oprawa graficzna zasługuje na nagrodę, jest znakomita iw dodatku cała animowana. Bardzo rzadko zdarza się aby którekolwiek wydanie DVD zostało tak wypuszczone na rynek. Tylko pogratulować i życzyć dalszych takich filmów.

Dodatków na płycie nie jest zbyt dużo. Mowa jest tutaj o pięciu dodatkach, z których większość powiązana jest z "Ergo Proxy". Oto co znajdziecie na tej płycie:
- animacja początkowa,
- spis twórców,
- o filmie,
- bohaterowie,
- podstawowy słownik Ergo.
Dość ciekawe są materiały dodatkowe dotyczące filmu, można dowiedzieć się z nich, dużo ciekawych informacji. POLECAM.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::