ESCAPE ROOM  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Escape Room

:: REŻYSERIA ::
Will Wernick

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2017

:: CZAS TRWANIA ::
89 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Evan Williams,
 Annabelle Stephenson,
 Elisabeth Hower...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
Książka + DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: ESCAPE ROOM ::

 

Christen postanawia uczcić urodziny swojego chłopaka Taylora w niezwykły sposób. Po kolacji z przyjaciółmi przenoszą się do nowego, tajemniczego escape roomu, wokół którego krążą niepokojące opowieści. Gdy docierają na miejsce, zostają rozdzieleni i trafiają do różnych pomieszczeń. Sytuacja, którą początkowo biorą za niewinny żart, zaczyna budzić w nich stopniowo coraz większe przerażenie. Okazuje się, że muszą w ciągu godziny wydostać się z labiryntu pokojów-zagadek. Tylko w ten sposób mogą uratować porwaną przyjaciółkę i ocalić własne życie. Oprócz rozwiązywania makabrycznych łamigłówek, ich zadaniem będzie odkrycie tożsamości osoby, która ich uwięziła.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w oryginalnym kinowym formacie 2.40:1. Obraz stoi na dobrym poziomie. Wydanie DVD posiada tylko standardową ziarnicę obrazu, która nie przeszkadza podczas oglądania. Nie doświadczycie załamywania się tła oraz mienienia się jego różnymi pastelami. Kontrast również stoi na dobrym poziomie, przez co nic nie umknie Waszej uwadze. Pastele są dobrze nasycone, stonowane i nierażące ostrością w oczy. Obraz działa płynnie i nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dźwięk to najlepszy element wydania. Linia melodyczna pełni bardzo ważną rolę, tworzy niezły klimat, kilkukrotnie pozwala podnieść ciśnienie, jak również trzyma w napięciu. Dźwięk pozbawiony jest błędów, które mogą przeszkadzać podczas oglądania. Współgra z obrazem i nie zacina się.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Monolith zastosował tutaj najczęściej umieszczane przez nich ostatnimi czasy schemat. Animowane tło, z kilkoma ruchomymi elementami, jak również wstawionymi obrazami z produkcji. Kolorystycznie wszystko zostało dobrze dobrane, ciemne pastele, uwypuklające mroczny klimat. Nie zabrakło podkłady dźwiękowego i interaktywnego menu. Użyta czcionka jest czytelna, a samo ułożenie opcji w odpowiednim miejscu.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Dodatkowo wydawca zamieścił krążek w książkowym wydaniu, gdzie mamy klika ciekawych informacji na temat produkcji. Oto co znajdziecie na płycie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- książka.
Wydanie książkowe "Escape Room" to dobre wydanie DVD. Dziwi brak zapowiedzi, które są praktycznie wszędzie. Poza tym wszystko jest w jak najlepszym porządku. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::