ESSENTIAL KILLING  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Essential Killing

:: REŻYSERIA ::
Jerzy Skolimowski

:: JĘZYK ::
Angielski, Polski

:: PRODUKCJA ::
Irlandia, Norwegia, Polska, Węgry

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
81 min.

:: WIEK ::
12 lat

:: OBSADA ::
Emmanuelle Seigner, Vincent Gallo...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [1.85:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: ESSENTIAL KILLING ::

 

Nie wiemy, czy jest bojownikiem Al-Kaidy, czy niewinnym człowiekiem, który znalazł się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie. Mohammed, złapany przez amerykańskich żołnierzy w Afganistanie, zostaje wywieziony do tajnej bazy w Europie Środkowej. Udaje mu się uciec z transportu. By przeżyć, nie cofnie się przed najokrutniejszą zbrodnią. Mocny, przejmujący, trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny. Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego, w którym zobaczymy niezwykłe kreacje Vincenta Gallo i Emmanuelle Seigner.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1.85:1). Pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo dobry kontrast, bez którego ten film nie miałby racji bytu. Bardzo dobra paleta barw, bez zbędnych nieczystości (duże ziarno, zamglenia). Nie doświadczycie również pikselozy, ani załamywania się obrazu spowodowanego złą kompresją filmu.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Ścieżka dźwiękowa nie posiada żadnych zakłóceń. Brak niepożądanych dźwięków sprawia, że film ogląda się bardzo dobrze i wszystko jest świetnie słyszalne.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało stworzone na dwa sposoby. Menu podzielone jest na cztery sekcje, gdzie w dwóch znajdują się zwykłe, nieruchome plansze, a w pozostałe dwie wmontowane są małe ekrany, gdzie zobaczycie fragmenty z filmu. Nie zabrakło podkładu dźwiękowego, który urozmaica całość. Brak problemów z nawigacją.

Na płycie znajduje się kilka dodatków, ale czy każdemu przypadną do gustu to nie mam pojęcia. Mi osobiście tak średnio się podobają, oto one:
- wybór scen,
- zwiastun kinowy,
- galeria zdjęć,
- efekty specjalne.
Bardzo dobre wydanie DVD, mimo słabych dodatków warto je mieć w swojej kolekcji.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::