EGZORCYZMY EMILY ROSE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Exorcism Of Emily Rose

:: REŻYSERIA ::
Scott Derrickson

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
115 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Laura Linney,
Tom Wilkinson,
Campbell Scott

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1,
DD 5.1 (polski lektor)

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 Anamorficzny

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 


:: EGZORCYZMY EMILY ROSE ::

 

"Tak przerażający jak Egzorcysta, z mocnym duchowym przesłaniem." - Paul Boatwright, The Movie Reporter

Film oparty na faktach.

Nastolatka Emily Rose staje się ofiarą ataku demonicznych mocy. Poddana egzorcyzmom umiera, a ksiądz, który je przeprowadzał zostaje oskarżony o zaniedbanie i, w konsekwencji, śmierć dziewczyny. W sądzie broni go sceptycznie nastawiona do całej sprawy prawniczka, która jednak w miarę odkrywania prawdy zaczyna sobie zdawać sprawę z istnienia potężnych nadprzyrodzonych sił. Czy uda jej się odkryć prawdę i nie dopuścić do skazania księdza?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

„Egzorcyzmy Emily Rose” prezentują się na ekranie na całkiem przyzwoitym poziomie a to za sprawą formatu, w jakim film został wydany a mianowicie w anamorficznym 16:9. Nie zauważyłem również, aby podczas projekcji występowały jakiekolwiek błędy w obrazie tak, więc mogłem się skupić całkowicie nad tym, co oglądałem bez żadnych przerw, które czasami wywołują załamania obrazu, pojawiające się kwadraciki itp. Na szczęście tu tego nie ma i bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o dźwięk to również nie zauważyłem błędów. Wydanie oferuje nam dwa rodzaje dźwięku, czyli DD 5.1 w wersji polskiej i angielskiej, a co za tym idzie wszystko jest super jakości, bo zarówno muzyka jak i dialogi są świetnie słyszalne. Co do samej muzyki to jestem pod wrażeniem jako, że jej autorem jest Christopher Young twórca m.in. kultowej ścieżki dźwiękowej do filmu Hellraiser. Nic dodać nic ująć.


:: MENU / DODATKI ::

Menu również stoi na przyzwoitym poziomie a to za sprawą ruchomych wstawek z filmu i całkiem nieźle dobraną wręcz niepokojącą muzyczką. Działa bardzo płynnie i bez zarzutu. Przechodzenie do poszczególnych opcji DVD przebiega bezbłędnie. Solidna praca producentów wyszła tylko na plus temu wydaniu.

Dodatki w „Egzorcyzmach Emily Rose” prezentują się całkiem okazale. Mamy ich kilka do wyboru, np. dostęp do wybranych scen, komentarz reżysera, sceny usunięte, reportaż o genezie historii, reportaż o castingu, reportaż o efektach specjalnych. Widać, więc, że jest, w czym wybierać i bardzo dobrze, bo lepiej to wypada w całości tego wydania i dlatego też moja ocena nie będzie zbytnim zdziwieniem dla nikogo.

Jeśli chodzi o sam film to w sumie mam mieszane uczucia, bo nie tego się spodziewałem. Mimo to film mi się podobał, jak że miał w sobie coś ciekawego i niepokojącego zarazem. I to mi się właśnie podoba.

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::