FAUST  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Faust: Love Of The Dammed

:: REŻYSERIA ::
Brian Yuzna

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Hiszpania, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2001

:: CZAS TRWANIA ::
96 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Mark Frost,
Isabel Brook,
Jeffrey Combs...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
1.77:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: FAUST ::

 

Do czego jest zdolny mężczyzna, gdy jego dziewczyna zostaje w brutalny sposób zamordowana? W akcie zemsty, John (Mark Frost) postanawia sprzedać duszę diabłu  (Andrew Divoff). Cyrograf podpisany krwią daje mu nadprzyrodzoną moc, nad którą mężczyzna nie jest w stanie zapanować. Krwawa wendeta ma jednak swoją cenę, o której przypomina co chwilę blizna na przedramieniu Johna...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz kształtuje się na dość dobrym poziomie. Wielokrotnie zostaje wystawiony na różnego typu próby, jednak nie ulega on załamaniom, zawirowaniom... Dostrzegłem tylko jeden minus, którym jest ziarnica. Czasami występuje ona w dużej ilości, ale nie przeszkadza tak w oglądaniu jak na przykład nieostry obraz. Jak już jestem przy ostrości, to przyznam, że stoi na dobrym poziomie, nie zawiedzie Was podczas oglądania. Czasem miałem dziwne wrażenie, że z kolorystyką jest coś nie tak, ponieważ dochodziło do zbyt dużego przesycenia pasteli i tworzyły się dziwne łuny, możliwe jest to, że nie wszyscy będą to widzieli. Obraz zasługuje na mocne cztery.

Dźwięk standardowo prezentuje się na bardzo dobrym poziomie. Tym razem SPI zaopatrzyło swój film w pełną gamę linii melodycznych. Pierwszym z nich jest DTS, jednak tylko w języku angielskim. Jest to jeden z najnowocześniejszych dźwięków dostępnych na polskim rynku. Cała linia melodyczna świetnie odwzorowuje to co dzieje się na ekranie, a dodatkowo potrafi czasami podnieść widza na równe nogi. Drugim z formatów jest Dolby Digital 5.1, w oryginalnej odsłonie jak i polskiej. Przy tej wersji również nie dostrzegłem żadnych zawirowań w postaci szumów, trzasków i innego typu zawirowań.


:: MENU / DODATKI ::

Menu w całości zrobiono pod klimat filmu. Na wszystkich planszach widoczne są pentagramy, krew, oraz charakterystyczna linia melodyczna. W głównym menu przedstawiono również mały ekran, gdzie widoczne są ciekawe i krwawe sceny z filmu. Największy udział w kolorystyce menu mają czerń i czerwień. Po najechaniu na którąś z opcji pojawia się pentagram, który towarzyszy nam podczas "penetracji" menu.

Przyznam, że nie spodziewałem się tylu dodatków ze strony SPI. Oto one:
- BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO 16 SCEN - opcja ułatwiająca nawigację po filmie.
- WYWIADY - ponad osiem minut wywiadu z członkami ekipy oraz aktorami.
- WYBRANE SCENY - kilka ciekawych scen pochodzących z filmu.
- REPORTAŻ Z PLANU - ciekawy materiał obrazujący trudy kręcenia owej produkcji.
- ZWIASTUN - kinowy trailler ciekawie zapowiadający "Fausta".
- ODTWÓRZ WSZYSTKO - tutaj nie trzeba wyjaśniać tej opcji.
Jak widać jest kilka ciekawych opcji w menu, dla każdego coś się znajdzie. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::