PODPALACZKA 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Firestarter 2: Rekindled

:: REŻYSERIA ::
Robert Iscove

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2002

:: CZAS TRWANIA ::
162 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Dan Byrd,
Deborah Van Valkenburgh

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
1.78:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 


:: PODPALACZKA 2 ::

 

Dziewczynka jest już dorosłą kobietą. Charlene "Charlie" McGee spędziła dziesięć lat uciekając przed pozbawionymi skrupułów agentami rządowymi. Ma wreszcie odzyskać utracone lata. Jednak to nie będzie takie proste, ponieważ konfrontacja jest nieunikniona - szanse na przeżycie Charie są w rękach agenta rządowego, szalonego profesora o nazwisku Richardson. Który tak łatwo ją nie wypuści ze swoich rąk...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

No cóż, o klasie filmu na DVD świadczy dobry obraz bez żadnych zakłóceń typu kwadraciki. Nie spotkałem się tutaj z takim czymś. Ostrość obrazu jest dobra, wszystkie szczegóły widać wspaniale. Choć może tutaj denerwować, że podczas oglądania filmu, obraz jest rozciągnięty na cały ekran telewizora.

Muzyka wraz z efektami dźwiękowymi, są wykonane w najlepszej technologii, która znajduje się obecnie na rynku, czyli Dolby Digital 5.1. Wszystkie najmniejsze szmery i szczegóły są dobrze słyszalne, a muzyka dobrze dopasowuje się do akcji filmowych. Brak zakłóceń dźwiękowych, które by powodowały zdenerwowanie odbiorcy nieczystym dźwiękiem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jak przystało na dobry film grozy jest porządnie wykonane. Na pierwszy plan wysuwają się płomienie. Początkowo powoli rozpraszają się, a później ogarniają cały ekran. A z tła wyłania się postać podpalaczki, czyli Charlie.

Niestety na dobre dodatki dołączone na płycie DVD nie możemy liczyć. Jedynie co się na niej znajduje, to wybór: scen, języka i napisów. Więc ubogo potraktowano to wydanie DVD.

Polecam ten film. Jest dobrą kontynuacją pierwszej kultowej części. Może nie ma w nim za wiele brutalnych i wciskających w fotel scen, ale nie zawiedzie fanów dobrego kina.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::