RĘKA BOGA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Frailty

:: REŻYSERIA ::
Bill Paxton

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2001

:: CZAS TRWANIA ::
100 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Matthew McConaughey,
Powers Boothe

:: DŹWIĘK ::
DD5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
???

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 


:: RĘKA BOGA ::

 

Agent FBI Doyle prowadzi śledztwo dotyczące seryjnego mordercy nazywającego siebie Ręką Boga. Każdy kolejny trop okazuje się fałszywy. Jednak pewnej deszczowej nocy w jego biurze zjawia się zagadkowy mężczyzna Fenton Meeks, który twierdzi, że wie kto jest mordercą. Odkrywa przed agentem mroczne tajemnice swej rodziny. Fenton i jego brat Adam wychowani zostali przez ojca psychopatę, który wierzył, że jest bożym wybrańcem. Jednak według Fentona to nie jego ojciec jest Ręką Boga. Więc kto? Agent Doyl nie zauważa, że nieznajomy nim manipuluje i daje się wciągnąć w niebezpieczną grę.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Do obrazu nie mam zastrzeżeń, jest w formacie 16:9 który mi najbardziej odpowiada z wszystkich formatów. Film działa bez błędnie i nie wyskoczą żadne na ekranie błędy. Mroczne zakamarki filmu są bardzo dobrze ukazane i w czasie filmu nie jednemu będą ciarki chodzić po plecach. Sam w nie których momentach się przestraszyłem.

Dźwięk jest na wysokim poziomie. Jego zaskakujące momenty ciążą przy filmie prawie cały czas. Film przypomina dzieła Alfreda Hitchocka muzyka jest nagła jak w jego filmach. W stylu który został ten film zrobiony właśnie jest przypominający do mistrza suspensu. Lokacje i muzyka w filmie bardzo dobrze się łączą dając znakomity efekt. Film jest w wersji DD 5.1 który każdemu na pewno odpowiada.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest znakomicie zrobione, przy każdym przejściu do innego działu np. do dodatków nagle rozlega się przerażający krzyk lub straszliwa muzyka i cos bardzo strasznego na ekranie przełazi. Jeszcze takiego czegoś nie widziałem. Pomysł jest znakomity. Menu jest ruchome i naprawdę nie byłem przygotowany do takich efektów i sam aż podskoczyłem z fotela jak przechodziłem do innego działu. Menu jest starannie zrobione i widać ze na nim się napracowali.

Dodatki na pewno zadowolą każdego, za taką cenę i film i dodatki są na wysokim poziomie. Najbardziej mi się spodobał 25 min. materiał filmowy jak powstawał film. Naprawdę gorąco polecam. Dodatki: Zwiastun kinowy, ''Ręka Boga-jak powstawał film'', Wywiady z aktorami, Sylwetki aktorów i twórców, Inne DVD.

Hmmmm.. wydaje mi się że ta produkcja przerasta nawet wysoko budżetowe filmy. Jego narastające napięcie i wspaniały klimat dają filmowi wszystko. I znowu jesteśmy świadkami tego że nisko budżetowy film może być bardzo dobrym dziełem. Nie czekajcie pójdzie do sklepu i kupcie ten film.

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::