GENIUSZE ZBRODNI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Dog Eat Dog

:: REŻYSERIA ::
Paul Schrader

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2016

:: CZAS TRWANIA ::
89 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Nicolas Cage,
Willem Dafoe,
Christopher Matthew Cook...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD + książka


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3,5/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 3/6

 

 


:: GENIUSZE ZBRODNI ::

 

Troy (Nicolas Cage), Mad Dog (Willem Dafoe) i Diesel (Christopher Matthew Cook) właśnie opuścili mury więzienia po wieloletniej odsiadce. Na wolność wyszli ze świadomością, że kolejne przestępstwo zaprowadzi ich za kratki na resztę życia. Pojawia się jednak okazja, by wykonać robotę, która może zapewnić im spokojną przyszłość. Decydują się zaryzykować, a gdy prosty z pozoru plan uprowadzenia dziecka lokalnego gangstera bierze w łeb, nie cofną się przed niczym, by wydostać się z kłopotów…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas projekcji natkniecie się na ziarnicę obrazu, która jest mocno widoczna, jednak nie przeszkadza w projekcji. Czasami miałem wrażenie, że w tło możemy zobaczyć całą paletę mieniących sie barw. Najważniejsze, że obraz jest ostry, a na ekranie nie zobaczycie pikselozy oraz innych zabrudzeń, które na prawdę denerwują podczas oglądania. Kolorystyka nie do końca jest żywa. Czerń nie jest mocna, lecz trochę wypłowiała. Obraz nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Podczas oglądania nie zauważyłem żadnych niedoskonałości, które wpływają niekorzystnie na odbiór produkcji. Dźwięk jest tutaj kluczowym elementem wydania, ponieważ jest to thriller, który bez odpowiednich efektów dźwiękowych nie spełniałby swojej roli. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Pierwsze wrażenie jest poprawne. Z jednej strony widać prostotę, a z drugiej ciekawy pomysł z animowanym tłem. Może napis "Geniusze zbrodni" jest trochę za duży, ale dobrze komponuje się z zresztą elementów. Interaktywne menu jest czytelne, ułożone w standardowy sposób. Na pewno nie będziecie mieli problemów z nawigacją po nim. Podobnie jak sama produkcja, pastele nie są żywe, najgorzej ma się sprawa z czernią, która bardziej przypomina ciemny szary (chyba, że to wina mojego TV), a może tak to miało wyglądać. Nie zabrakło klimatycznego podkładu dźwiękowego, który nastraja przed seansem.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Oto co znajdziecie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Wydanie stoi na średnim poziomie. Brak dodatków, jak również film, który nie do końca spodoba się wszystkim. Wybór i tak należy od Was.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::