GŁOSY 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
White Noise 2

:: REŻYSERIA ::
Patrick Lussier

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Kanada, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Katee Sackhoff,
Craig Fairbrass,
Adrian Holmes...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: GŁOSY 2 ::

 

W roku 2005, w filmie "Głosy" poznaliśmy zjawisko transkomunikacji polegające na nagrywaniu głosów zmarłych. W USA dziennie są średnio 774 przypadki śmierci klinicznej, gdzie przed reanimacją orzeczono zgon pacjenta. Większość twierdzi, że widziało białe światło, a wielu z nich, że przed powrotem, rozmawiało ze zmarłymi. Dla niektórych śmierć kliniczna bywa duchowym przebudzeniem. Dla innych, jest początkiem koszmaru. Gdy powrócą... mogą już nie być sami....


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 16:9, co sprawia, że film nie jest rozciągnięty na cały ekran, jak przy formacie telewizyjnym (4:3), przypomina on najbardziej format kinowy. Jednym minusem, który zauważyłem jest ziarnica obrazu, choć widoczna tylko w jaśniejszych scenach. Po za tym, można jeszcze uznać jako minus, jednorazowe zatrzymanie obrazu przy zmianie warstwy, ale według mnie jest to normalne. Kolorystyka i ostrość kreują się na bardzo dobrym poziomie. Nie dostrzegłem pikselozy, która bardzo negatywnie wpływa na odbiór filmu. Krótko mówiąc, obraz stoi na dobrym poziomie.

Dźwięk to oczywiście Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Dystrybutor dołączył również DTS. Tylko podczas zmiany warstwy, dźwięk zatrzymuje się na moment. Można to uznać za jedyny minus. Dźwięk współgra wraz z obrazem. Wszystkie, nawet najmniejsze szmery są świetnie słyszalne. Nie spotkacie się z sytuacjami, w których będzie można się domyślać co tak na prawdę się słyszy. Wersja z lektorem może być kolejnym minusem, ale nie chodzi tutaj o jakość, a o tłumienie dźwięków, które słyszalne są w tle, czyli standardowo jak przy lektorze.


:: MENU / DODATKI ::

Menu obsadzono w ciemnych odcieniach czerwieni, żółci oraz w czerni, pastele te łączą się w niezłą całość, dając niesamowity efekt końcowy. Praktycznie cała główna plansza stworzona jest w formie animacji, prócz kilku elementów. Całej otoczce menu towarzyszy bardzo ciekawa muzyka, która nieźle wprowadza widza do klimatu filmu. Dodatkowym plusem jest przejrzystość menu, nie musimy z uporem szukać wszystkich opcji, które zrobiono w bardzo czytelny sposób. Każda z opcji posiada to samo tło, czy to w wersji animowanej, czy jako tapeta. Jedynymi odróżniającymi je elementami, są muzyka oraz ułożenie poszczególnych elementów tła.

Vision nie oszczędzało na dodatkach, znalazło się tutaj wiele ciekawych pozycji, a są to:
- ZWIASTUN KINOWY - trailer kinowy "Głosów 2".
- SYLWETKI - pięć sylwetek aktorów uczestniczących przy realizacji filmu.
- WYPOWIEDZI - cztery wypowiedzi filmowców na temat realizacji "Głosów 2".
- ZWIASTUNY INNYCH FILMÓW - masa zwiastunów filmów spod znaku Vision.
- INNE DVD - katalog Vision,
- VISION MUSIC - katalog muzyczny Vision.
- WYBÓR SCEN - opcja ułatwiająca nawigację po całej płycie.
Dodatków jest dużo, ale nie wiem czy wszystkich one uszczęśliwią. Polecam to wydanie DVD. Jest one warte zakupienia.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::