GŁOSY CIEMNOŚCI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
In A Dark Place

:: REŻYSERIA ::
Donato Rotunno

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Luksemburg,
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Leelee Sobieski,
Tara Fitzgerald
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: GŁOSY CIEMNOŚCI ::

 

Anna, młoda dziewczyna o tajemniczej przeszłości przyjmuje pracę guwernantki dwojga osieroconych dzieci z bogatej rodziny. Praca wiąże się z koniecznością zamieszkania w ogromnym domu rodziny. Anna jest przekonana, że wreszcie znalazła spokojną przystań. Nie podejrzewa nawet jak bardzo się myli. Wkrótce jej podopieczni – Miles i Flora, wyjawią jej pewną niewygodną rodzinną tajemnicę. Otóż poprzednia guwernantka i służący utonęli w dziwnych okolicznościach. Anna z przerażeniem odkryje, że duchy zmarłych próbują kontaktować się z naszym światem za pośrednictwem Milesa i Flory.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dobrym poziomie. Jedynym mankamentem jest efekt ziarna, który może na dłuższą metę denerwować i rozpraszać, oczywiście można do niego przywyknąć. Jednak nie radzę oglądać filmu na dużym ekranie, ponieważ efekt ten będzie jeszcze bardziej wyraźniejszy. Czasami miałem wrażenie, że obraz nie wyrabiał w niektórych "ciemnych" scenach, ponieważ widoczne były dziwne przechodzenia kolorów oraz nienaturalna czerń, która przeradzała się w szarość. Może to wina mojego DVD, ale ja miałem taki przypadek. Jeśli chodzi o płynność, kontrast, dopasowanie ścieżki dźwiękowej do obrazu to tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń.

Linia melodyczna zapisana jest w jednym z lepszych formatów dostępnych na polskim rynku, a mowa tutaj o Dolby Digital 5.1. Podczas oglądania nie doświadczyłem jakichkolwiek zakłóceń, szumów, trzasków czy pisków. Jeśli pojawiają Wam się już takie problemu to nie jest wina płyty DVD, tylko Waszego sprzętu. Linia melodyczna współgra wraz z obrazem, ani na chwilę nie doświadczycie prześcigania się któregoś z tych elementów. Wszystkie dźwięki są dobrze słyszalne, jednak zachęcam do obejrzenia tego filmu na kinie domowych, ponieważ jest tam o wiele lepszy efekt.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione jest w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Powiedziałbym, że wygląda identycznie jak plakat, który reklamuje ten film, jednak dodano tutaj parę animowanych elementów, jak na przykład kilka ujęć z filmu, które widoczne są jako przeźrocza owej kompozycji graficznej. Oczywiście nie mogło zabraknąć interaktywnego menu, które w dzisiejszych czasach jest standardem wydania DVD. Każda opcja z menu wyróżnia się innym podkładem graficznym, jednak tutaj nie ma już animowanych elementów, jest tylko goła tapeta z menu. Każda opcja posiada inny podkład muzyczny, który w przypadku tego wydania DVD, dobrano idealnie, pasuje w każdym calu.

Na płycie nie ma zbyt wielu dodatków, a te co są, to podstawa każdego wydania DVD, jednak cieszy, że Vision załącza choć to, bo inni dystrybutorzy żałują chociażby następujących dodatków:
- ZWIASTUN KINOWY
- SYLWETKI AKTORÓW I TWÓRCÓW
- ZWIASTUNY
- VISION MUSIC
- Inne DVD

Ogólnie rzecz biorąc, wydanie "Głosów Ciemności" stoi na dobrym poziomie, gdyby tylko dystrybutor dołączył więcej dodatków byłoby całkiem nieźle. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::