GRA WSTĘPNA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Audition

:: REŻYSERIA ::
Takashi Miike

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia,
Korea Południowa

:: ROK PRODUKCJI ::
1999

:: CZAS TRWANIA ::
115 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Ryo Ishibashi,
Eihi Shiina,
Tetsu Sawaki...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: GRA WSTĘPNA ::

 

Pewien producent filmowy, od wielu lat wdowiec, postanawia powtórnie się ożenić. Pragnienie pięknej, cnotliwej, pracowitej i skromnej żony. By taką znaleźć organizuje fikcyjne przesłuchanie dla młodych aktorek.
Jedna z kandydatek, Asami, wydaje się spełniać wszystkie warunki i wkrótce staje się jasne, że uczucia bohatera do niej są szczere. I może wszystko skończyłoby się dobrze, gdyby nie ukrywany przez dziewczynę, pewien naprawdę mroczny sekret...
Gra wstępna zaczyna się jak całkiem niewinny film obyczajowy. Z czasem jednak opowieść przeradza się w szokujący horror, którego finał uczynił z tego obrazu sensację filmowych festiwali. Dzięki Grze wstępnej Takashi Miike uznany został za jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów, a sam film zapoczątkował na zachodzie falę popularności japońskiego kina grozy.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na przyzwoitym poziomie. Nie ma w nim wielu błędów, akurat ja dopatrzyłem się jednego, ale po po głębszym przyjrzeniu się obrazowi, a jest to ziarnica, jednak od razu uprzedzam, że są jej śladowe ilości. Bardzo dobrze dobrane kolory, które nie zlewają się i nie pozostawiają smug i innych dziwnych efektów. Kontrast nie zawodzi, wszystko bez problemów jest bardzo dobrze widoczne. Nie doświadczymy zacinania się obrazu, czy postojów. Wizja współgra wraz z linia melodyczną. Również proporcje obrazu sprzyjają oglądaniu, a są to 16:9.

Dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej jak i z polskim lektorem. Jest to najlepszy element całego wydania DVD, ponieważ jedyny błędem, jak można to tak nazwać, jest chwilowy postój podczas zmiany warstwy na płycie. Nie istnieją szumy, piski, zakłócenia spowodowane niechlujną pracą wydawcy. Dźwięk jest czysty i bez problemu można słuchać go na pełny regulator.


:: MENU / DODATKI ::

Całe menu stworzone jest w postaci animowanej. W tle widoczna jest główna bohaterka, stworzona w formie króciutkiego filmu. Menu oczywiście jest interaktywne. Trochę zawiodłem się na jednej rzeczy, ponieważ każde opcja wygląda identycznie, tylko zmieniają się rzeczy do wyboru. Nie ma tutaj podkładu muzycznego, jest coś trochę innego, a co, to sami się przekonajcie. Ciekawy dobór kolorystyki menu, która łączy się w dość ciekawą całość. Jednak muszę uprzedzić ludzi, którzy lubią mieć ściemniony telewizor lub monitor, menu zrobiono w ciemnych pastelach, więc nie wszystko może być dobrze widoczne.

Dodatków nie ma zbyt wiele, dosłownie są dwa, a w dodatku podstawowe, oto one:
- WYBÓR SCEN - bezpośredni dostęp do szesnastu scen, ułatwiają nawigację i szybciej można zobaczyć którąś z szesnastu scen.
- ZWIASTUNY - są to zwiastuny dwóch filmów.
"Gra Wstępna" stoi na bardzo dobrym poziomie, jednak bonusów nie znajdziecie tutaj zbyt wielu. Warto jest zobaczyć ten film, który jest po prostu świetny.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::