GRABARZ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Beneath The Darkness

:: REŻYSERIA ::
Martin Guigui

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2011

:: CZAS TRWANIA ::
92 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Aimee Teegarden,
Tony Oller,
Dannis Quaid...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [1.78:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: GRABARZ ::

 

Ely Vaughn (Dennis Quaid) to podpora społeczności miasteczka Smithville w Teksasie. Miejscowy przedsiębiorca pogrzebowy jest poważany i lubiany od czasów, kiedy w szkole odnosił sukcesy w drużynie futbolowej. Jednak od czasu tragicznej śmierci żony 2 lata wcześniej Ely wycofał się z życia towarzyskiego i zaszył w domu pogrzebowym, który jednocześnie służy mu za mieszkanie. Wśród miejscowej młodzieży popularne stały się mrożące krew w żyłach opowieści o dziwnych rzeczach, dziejących się w tym domu na odludziu. Czwórka nastolatków postanawia to sprawdzić. W nocy podkradają się pod dom samotnego wdowca – i ze zdumieniem widzą w oknie sypialni tańczącą parę…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [1.78:1]. Obraz stoi na dobrym poziomie. Ziarnica obrazu jest nieodłącznym elementem tego wydania DVD, jednak nie psuje ona jakości oglądanego filmu. Czasami miałem problem z górną częścią ekranu, ponieważ wyskakiwał mi pasek ziarna. Nie wiem czasami, czy to nie była wina mojego odtwarzacza, ale stawiałbym raczej na błąd wydawniczy. Pozostałe elementy bez zarzutu.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Od razu uprzedzę, że pełni on kluczową rolę w tej produkcji, jednak nie będzie niewiadomo ile scen, w których będzie można się przestraszyć. Podczas oglądania nie natraficie na błędy spowodowane winą wydawcy.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Podoba mi się inwencja twórcza autora, dzięki czemu stworzył coś na styl starej produkcji filmowej. Wszystko obsadzone jest w odcieniach szarości, przez co utrzymana jest mroczna strona filmu. W tle wtopione są krótkie animacje. Każda z opcji menu posiada ten sam podkład dźwiękowy. Mimo tego, że wszystko jest w podobnych kolorach, wszystkie opcje menu są czytelne i na pewno nie będziecie mieli problemów z nawigacją.

Na płycie znajdują się standardowe dodatki, które oferuje nam Monolith, oto one:
- zwiastun,
- zapowiedzi innych filmów,
- wybór scen.
Wydanie stoi na bardzo dobrym poziomie. Brak dodatków obniża jego wartość, ale nie w takim stopniu, aby go nie nabyć. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::