HALLOWEEN 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Halloween 2

:: REŻYSERIA ::
Rob Zombie

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
101 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Tyler Mane,
Sheri Moon Zombie,
Malcolm MacDowell...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [1.78:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5,5/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 


:: HALLOWEEN 2 ::

 

Rob Zombie powrócił do postaci psychopatycznego mordercy, Michaela Myersa i kolejny raz odniósł sukces.

W mrożącej krew w żyłach kontynuacji kultowego horroru „Halloween” zabójca z długim nożem znów tropi swoją siostrę Laurie, która marzy jedynie o tym, by zapomnieć o przerażającej przeszłości. Tymczasem dla Myersa żadne drzwi żadnego, nawet najlepiej strzeżonego szpitala psychiatrycznego nie są dość mocne, by powstrzymać go przed ucieczką, gdy poczuje listopadowy zew krwi i chęć powrotu do rodzinnego Haddonfield...

Michaele Myers, stworzony przez Johna Carpentera w 1978 roku, jest dla horroru postacią kultową. Taką samą jak Freddy Kruger z „Koszmaru z ulicy Wiązów”, czy Hannibal Lecter z „Milczenia owiec”. Ta trójca to najbardziej mroczne i przerażające typy w historii gatunku.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1.75:1). Zacznę może od minusów, których się dopatrzyłem. Po pierwsze ziarnica obrazu, która w niektórych momentach jest bardzo duża, ale nie jest tragicznie, podczas oglądania zapomina się o niej. Jednorazowo widziałem również załamywanie się kolorystyki, ale nie wiem czy to nie przez mój sprzęt. Poza tym wszystko stoi na wysokim poziomie. Obraz działa płynnie, nie zacina się. Kontrast bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej roli.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Oczywiście, jak to zawsze bywa przy dźwięku, nie można raczej się do niczego przyczepić. Wszystkie elementy składające się na linię melodyczną są na najwyższym poziomie. Nic nie umknie Waszej uwadze dzięki znakomitemu DD 5.1.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało wykonane na dwa sposoby. Z jednej strony mamy pełną animację (plansza główna i wybór scen), a z drugiej strony to interaktywne menu, lecz bez animowanych wstawek. Porównując te dwa sposoby, można przyjąć, że stoją na podobnym poziomie. Nie zabrakło klimatycznego podkładu muzycznego, a także motywu przewodniego. Kolorystyka została odpowiednio dobrana, została ona ustawiona pod klimat filmu, czyli dominują ciemne pastele.

Na płycie zamieszczono pokaźną ilość dodatków, a zarazem są one powiązane z filmem, co wpływa na plus tego wydania DVD. Oto one:
- trailer,
- niewykorzystane sceny,
- "Blooper" - wpadki na planie zdjęciowym,
- "Wój Seymour",
- "Kapitan Cleeg".
Po prostu nic dodać, nic ująć. Ciekawe i zarazem dopracowane wydanie DVD, z którego niejeden posiadacz będzie zadowolony.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::