HALLOWEEN 6: PRZEKLEŃSTWO MICHEAL'A MYERS'A  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Halloween:
The Curse Of Micheal Myers

:: REŻYSERIA ::
Joe Chappelle

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1995

:: CZAS TRWANIA ::
84 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Donald Pleasence,
Paul Rudd,
Marianne Hagan...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 1,85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: HALLOWEEN 6: PRZEKLEŃSTWO MICHEAL'A MYERS'A ::

 

W tajnym laboratorium rodzi się dziecko, które jak się później okazuje, jest ostatnim członkiem rodziny Michaela. Jest ono skazane z góry na śmierć. Jednak tamtejsza pielęgniarka kradnie dziecko i ukrywa je na dworcu autobusowym, a sama zostaje zabita. Niemowlaka cudem odnajduje Tommy, sąsiad Kary. Od teraz ich życie i ich rodzin stanie się koszmarem, do póki nie pozbędą się Michaela Myersa…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Po raz kolejny, wydanie DVD "Haloween 6" zaskoczyło mnie swoim wykonaniem. Obraz jest nadzwyczaj dobry. Sytuacje, gdzie załamuje się obraz nie istnieją. Choć czasami możemy spotkać śnieżenie na ekranie, ale taka sytuacja występuje na domiar rzadko, spotykane przy przechodzeniu pasteli na ciemne barwy. Dodatkowo kontrast jest praktycznie idealny, nie ma jakichkolwiek rozmyć, czy niewyraźnych scen. Podobna sytuacja istnieje przy pikselach, nie ma ich, obraz jest idealny.

Od dłuższego czasu spotykałem po trzy ścieżki dźwiękowe na każdym wydaniu DVD a tutaj mamy do wybory tylko dwie. Dolby Digital 5.1 w języku oryginalnym oraz Dolby Digital w wersji z lektorem. Jak zawsze ten element okazuje się najlepszy, tak jest i tym razem. Dźwięk jest czysty, nie istnieją jakiekolwiek zakłócenia, które negatywnie wpływałyby na jakość oglądania. Dodatkowo każdy najmniejszy dźwięk jest wyodrębniony, że nie zlewa się w całość. Jak zawsze jest problem z lektorem, dźwięk w tej wersji jest przytłumiony, po prostu jakbyśmy oglądali film w telewizji.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda wręcz rewelacyjnie. Pomysł, wykonanie oraz efekt końcowy zasługuje na bliższe omówienie. Menu podzielone jest na dwie sekcje (podział menu na prawą i lewą stronę). Po prawej stronie znajduje się klimatyczna tapeta z bohaterami z filmu a po lewej widnieje "ekran", w którym pokazana jest jedna scena z "Halloween 6". Ów ekran ozdobiony jest krwią, która daje dość ciekawy efekt końcowy. Dodatkowo w każdej opcji płyty w tle usłyszeć można trzy różne utwory pochodzące z filmu, oczywiście na głównej stronie leci themes z "Halloween". Menu wykonane jest estetycznie, więc nawigacja po płycie nie sprawi najmniejszych kłopotów.

Przykro mi to stwierdzić, ale na płycie nie ma nic więcej po za bezpośrednim dostępem do szesnastu scen. Co innego jakby na płycie były jeszcze jakieś zwiastuny, krótkie informacje na temat aktorów, reżysera, czy nawet katalog SPI.


:: KRÓTKO O FILMIE ::

"Halloween 6" jest dobrym filmem, choć odbiega trochę od swoich poprzedników, ale utrzymuje swój specyficzny klimat. Większość rzeczy składająca się na ten film, sprostuje naszym oczekiwaniom. Polecam "Halloween 6" wszystkim tym, którzy jeszcze go nie widzieli. Film warty jest obejrzenia.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::

:: FILM DOSTARCZYŁO ::