HALLOWEEN: RESURRECTION  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Halloween:
Resurrection

:: REŻYSERIA ::
Rick Rosenthal

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2002

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Bianca Kajlich,
Busta Rhymes,
Thomas Ian Nicholas,
Ryan Merriman...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 2,35:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: HALLOWEEN: ODRODZENIE ::

 

Laura zostaje umieszczona w szpitalu psychiatrycznym, gdzie ma zapomnieć o swoim bracie. Jednak po trzech latach Micheal powraca by zabrać ją do innego świata. Po tym wydarzeniu słuch po nim ustaje. Po jakimś czasie telewizja zaczyna kręcić reality show w domu Myers'a. Wszystko było ustawione tak, aby widzowie wierzyli, że w domu na prawdę jest Micheal. Jednak po pewnym czasie okazuje się, że prawdziwy Myers powrócił, aby dokończyć swoje dzieło zniszczenia...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Trochę mnie zdziwiło wykonanie tego elementu, ponieważ nie jest on najwyższej klasy. Wielokrotnie miałem wrażenie, że film był kręcony amatorską kamerą. Dodatkowo dochodzi tutaj element śnieżenia obrazu, który na dłuższą metę denerwuje. Czasami również spotkałem załamania obrazu w formie pikseli, nie wiem czy obraz "nie nadążał", bo na pewno nie jest to specjalny efekt, który miałby wyeksponować piękno filmu. Jednak muszę pochwalić wydawcę za płynność obrazu, nie ma sytuacji, które sprawiają, że obraz na chwilę staje w miejscu. Czasami jest problem z kontrastem, ale to już wina filmu. Również nasycenie kolorów jest dobrze dobrane.

Wydawca DVD dostarczył nam trzy ścieżki dźwiękowe: Dolby Digital 5.1 angielski, Dolby Digital 5.1 wersję z lektorem oraz DTS-ES, jednak tylko w wersji oryginalne. Oczywiście jest to najlepszy element tego wydania DVD. Dźwięk idzie w parze z obrazem. Nie doświadczymy jakichkolwiek zakłóceń, które przeszkadzałyby w oglądaniu filmu. Każdy, nawet najmniejszy dźwięk jest dobrze słyszalny, wyodrębnienie poszczególnych dźwięków zasługuje na pochwałę, dzięki tak dobrej roboty nie doświadczymy zlewania się dźwięków w jedną całość. Jak zawsze jest problem w wersji z lektorem, gdzie niektóre dźwięki zostają przytłumione przez jego głos, ale są to uroki właśnie tej opcji.


:: MENU / DODATKI ::

Menu emanuje prostotą, ale jest w nim wszystko czego potrzeba. Na głównej stronie dominują pastele pomarańczowe, które mają kojarzyć się ze świętem Halloween. Oczywiście nie zabrakło dyni, jest ona obsadzona w lewym dolnym rogu (szkoda, że nie jest ona animowana, tylko przedstawiona jako nieruchomy obrazek). Dodatkowym atutem tego wydania DVD jest wycięte miejsce w kształcie noża, po prawej stronie, gdzie mamy przyjemność zobaczyć kilka urywków z filmu. Jest to jedyna ruchoma część w całym menu. Reszta opcji posiada jedynie nieruchom tapety, przedstawiające bohaterów lub sceny z filmu. Dodatkowo do każdej podstrony dochodzi theme z "Halloween".

Rzadko spotykam dodatki na płytach wydawanych przez SPI (nie licząc tych standardowych). Tutaj mamy przyjemność odnotować aż cztery. Oto one:
- sceny usunięte - tutaj nie potrzeba komentarzu, są to sceny usunięte z pierwotnej wersji "Halloween: Reserrection", których nie widać w wersji kinowej.
- alternatywne zakończenie - przedstawione są tutaj trzy alternatywne zakończenia, po oglądnięciu których można stwierdzić, że są one nagrane dla jaj. Choć jedno z nich - "zakończenie z toporem" - całkiem nieźle wyglądałoby zamiast tego w kostnicy. Sprawa do rozważenia.
- storyboard - są to naszkicowane projekty scen i porównane do prawdziwych wydarzeń pokazanych w filmie.
- bezpośredni dostęp do czternastu scen.


:: KRÓTKO O FILMIE ::

"Halloween: Resurrection" to jak na razie ostatnia część serii. Wykonaniem przypomina H20. Slasher przekształcił się w horror młodzieżowy, tym samym stracił dużo na wartości, ale ogląda się go dobrze. Czasami przynudza, ale zazwyczaj są to ciekawe sceny, które nie raz mogą zaskoczyć nas swoim wykonaniem.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::


:: FILM DOSTARCZYŁO ::