HANNIBAL  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Hannibal

:: REŻYSERIA ::
Ridley Scott

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2001

:: CZAS TRWANIA ::
135 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Anthony Hopkins,
Jullianne Moore

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 4/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 3/6

 


:: HANNIBAL ::

 

Upłynęło dziesięć lat... Dla dr. Hannibala Lectera (Anthony Hopkins) były one szczęśliwe. Udana ucieczka z więzienia otworzyły nowy etap w jego życiu. Korzysta z pełni wolności w słonecznej Italii, choć myślami wciąż powraca do kobiety, która wywarła na nim piorunujące wrażenie. Agentka Clarice Starling (Julianne Moore) też nie może zapomnieć człowieka - wcielenia zła. Jego lodowaty głos i kamienna twarz prześladują ją w snach. Nie podejrzewa jednak, że znów się spotkają. Mason Verger, szósta ofiara Lectera, nie ma szans, by kiedykolwiek zapomnieć swego oprawcę. Potworne okaleczenia codziennie przypominają mu o koszmarze, jaki przeszedł. Dziedzic gigantycznej fortuny dokładnie wie, na co przeznaczy swój majątek. Zemsta będzie słodka i krwawa... Wie również, że jedynym sposobem, by wybawić Lectera z kryjówki, jest wystawienie przynęty: Clarice Starling.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest w odpowiednim dla mnie w formacie i nie przeszkadza mi on. Film jest czysty, wyrazisty i przyjemnie się go ogląda. W filmie nie zauważyłem żadnych błędów. Wiec i wy raczej nic nie zauważycie. Jak na film z gazety jakość jest bardzo dobra.

Dźwięk też jest bez zarzutów. Jest tak samo jak obraz czysty i nie drażniący ucha. Głosy głównych bohaterów są przejrzyste i nie usłyszymy żadnych błędów. Muzyka jak to bywa w filmach o Hannibalu Lecterze, potęguje głownie na symfoniach i orkiestrze. To zbudzą u nas podejrzenia i zaciekawienie, jako muzyka sprawdza się dobrze w horrorze i thrillerze.


:: MENU / DODATKI ::

Menu nie zrobiła na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Głównym atutem jest muzyka. Bo jak to bywa w wersjach z gazety menu nie jest ruchowe. Mamy tylko pokazany jeden obraz nie ruchowy i do tego muzykę. Z pewnością różni się od oryginału.

Jak to w wersjach z gazety, nie znajdziemy żadnych dodatków, prócz zwiastunów. I tu niestety nawet nie ma jednego zwiastuna. Mi to aż tak nie przeszkadza. Ale jednak o wiele bardziej wole filmy z dodatkami.

Film robi wrażenie, jego wykonanie jest prawidłowe. Mi się ogólnie podobał. Jest ciekawy, czasem straszny i nie raz obrzydliwy. W sensie jak można jeść ludzi!!! Najbardziej mnie ogarnął strach w momencie gdy Hannibal rzuca się na lekarkę gryząc ją - jest to pokazane w telewizorku jako przypomni je jak kiedyś było. Ogólnie film jest solidną kontynuacją, nie raz przerasta pierwsza część. Ale jednak trzeba stwierdzić że jedynka była lepsza.

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::