HARRY ANGEL  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Angel Heart

:: REŻYSERIA ::
Alan Parker
 

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA, Kanada,
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
1987

:: CZAS TRWANIA ::
108 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Robert De Niro,
Mickey Rourke,
Lisa Bonet...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 6/6

 

 

 


:: HARRY ANGEL ::

 

Błyskotliwy film Alana Parkera, twórcy takich filmów jak "Evita", "Ptasiek", "Mississipi w ogniu". Prywatny detektyw Harry Angel zostaje wynajęty przez tajemniczego Louisa Cyphera. Ma za zadanie odnaleźć zaginionego piosenkarza. Podczas śledztwa Angel orientuje się, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana i niebezpieczna niż podejrzewał. Urywające się tropy prowadzą go w świat magii, zbrodni i niepohamowanych namiętności. Angel z przerażeniem odkrywa, że szuka zupełnie kogoś innego...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dobrym poziomie, czasami dostrzegalne jest malutki śnieżek, ale nie przeszkadza to w oglądaniu. Ostrość i kolorystyka to olbrzymi plus tego wydania DVD, ponieważ wszystko jest tak dobrane, że bez problemu możemy zobaczyć nawet najmniejsze szczegóły i bez żadnych zakłóceń delektować się obrazem. Oczywiście jest to wydanie QDVD, więc wszystko stoi na najwyższym poziomie. Obraz zapisany jest w formacie 16:9, co sprawia, że film ogląda się idealnie.

Ścieżka dźwiękowa to perfekcja. Standardowo dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej jak i z lektorem. Jak zawsze jest problem z wersją z lektorem, ale trzeba liczyć się z tym, że oglądając telewizję doświadczamy tego samego, niektóre dźwięki są tłumione przez głos lektora, ale nie umożliwia to projekcji filmu. Może również nastąpić, maksymalnie jednosekundowy przestój, podczas zmiany warstwy płyty QDVD. Po za tym nie ma co zarzucić temu wydaniu, cała reszta stoi na najwyższym poziomie. Krótko mówiąc, po prostu "fach w ręku".


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobiono w dość ciekawy sposób. Na pierwszym planie widnieje Robert De Niro, grający jedną z głównych postaci, a w tle widzimy stary pokój, gdzie rozproszone są opcje menu. Klikając na którąś z nich następuje przejście, przykładowo podam, gdy klikamy na wybór scen, obraz podążą do zdjęć zaczepionych na korkowej tablicy i wówczas fotki zmieniają się w ruchome obrazy. Z pozostałymi opcjami jest podobnie, różnią się one jedynie tym, że przybliżenie jest na inny przedmiot, nie da się to tak dosłownie wytłumaczyć, trzeba to zobaczyć. Jak już wcześniej wspomniałem, każda sekwencja menu wygląda zupełnie inaczej, jedyną wspólną cechą jest podkład muzyczny. Przyznam, że ludzie z Vision nieźle wykombinowali z tym menu, tylko pogratulować.

Dodatki są mocną stroną tego wydania DVD. Jest ich aż siedem i przedstawiają ciekawe informacje na temat filmu, oczywiście nie wszystkie, ponieważ na płycie dołączono również zwiastuny innych filmów. Oto te dodatki:
- aktorzy i twórcy - trzech z czterech aktorów i twórców można zobaczyć w krótkim reportażu na ich temat, jedynie Robert De Niro nie posiada takiej adnotacji.
- zwiastun - tutaj nie trzeba niczego przybliżać, jest to po prostu trailler "Harry Anhel".
- jak powstawał film - krótki reportaż z planu, wypowiedzi filmowców o trudach kręcenia filmu.
- wywiad z Alanem Parkerem - wywiad z reżyserem filmu, można się dowiedzieć kilku cennych informacji na temat tej produkcji.
- sceny z planu - kilka scen z planu zdjęciowego.
- galeria - kilkanaście fotek z filmu, przedstawiają zarówno aktorów jak i twórców, oraz zdjęć  planu.
- zwiastuny QDVD - osiem zwiastunów QDVD, olbrzymia rozpiętość gatunków.
Jak widać liczba dodatków jest pokaźna, jest w czym przebierać. Polecam to wydanie DVD.


AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::