WYSŁANNIK PIEKIEŁ 2: GRANICE PIEKIEŁ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Hellraiser 2: Hellbaound

:: REŻYSERIA ::
Tony Ranel

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
1988

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Doug Bradley,
Clare Higgins,
Ashley Lawrence

:: DŹWIĘK ::
 DD 5.1, DTS (angielski)
DD 5.1 (polski lektor)

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
1,78:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 


:: WYSŁANNIK PIEKIEŁ 2: GRANICE PIEKIEŁ ::

 

Kontynuacja kultowego horroru Clive’a Barker’a, która przez widzów i krytyków została uznana
za jeden z najbardziej przerażających horrorów wszechczasów.

Przerażający Cenobici z demonicznym Pinhead’em na czele powracają. Kristy Cotton – bohaterka pierwszej części "Hellraisera" trafia do szpitala psychiatrycznego. Nikt nie chce słuchać jej opowieści o przerażających Cenobitach i kostce Lemarchanda – bramie piekieł. Nikt, z wyjątkiem ekscentrycznego psychiatry, dr. Channarda, który szukał wrót do innego wymiaru od lat. Oszalały doktor jest gotów na wszystko, nawet na morderstwo, aby tylko poznać prawdę o pociągającej historii piekielnych Cenobitów.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

W tym wydaniu, zaoferowano do wyboru dwie opcje obrazu, panoramiczny i anamorficzny. Natomiast sam film przedstawiono w wersji poprawionej względem oryginału, co jest ucztą dla oczu. Podniesiono cyfrowo jego jakość, także ogląda się go bez zarzutów. Wszystko działa płynnie, nic się nie zacina i to jest plus tego wydania. Choć jest to tylko płyta z gazety to nie mam żadnych zastrzeżeń co do jej wykonania.

Jeśli chodzi o dźwięk, to mamy do wyboru trzy możliwości. Wersja oryginalna w formacie DD 5.1, DTS, z polskim lektorem [ w Dolby Digital 5.1], a zatem wszystko w najwyższej jakości dźwięku dostępnym na rynku. Należy również wspomnieć o świetnej i zarazem klimatycznej muzyce Christopher’a Young’a towarzyszącej temu obrazowi. Dialogi bohaterów jak i sama muzyka jest perfekcyjnie dobrana, porusza zmysły. Mocna szóstka.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wprowadzające nas do filmu jest ciekawie zrobione. Towarzyszy mu dobra muzyka, dzięki której zaczynamy czuć dreszczyk, a zarazem wprowadza nas w klimat produkcji. Ruchome wstawki dodają jej lepszy wygląd. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby każdy film miał takie menu. Jeśli chodzi o wybór scen, to także złego słowa nie mogę powiedzieć. Widać jak każda scena porusza się i myślę, że jest to dobre rozwiązanie.

No cóż… nie ma tego za wiele. Szkoda, że nie dodano, chociażby jakiegoś zwiastuna tego filmu, co już nieco by podniosło prestiż tego wydania. W zasadzie nic ciekawego tu nie dano, a zaoferowano jedynie: Informację o filmie, zwiastun filmu "Zwierciadło Zbrodni", wybór poszczególny scen, reklamę sprzętu audio-video.

A cóż mogę powiedzieć o samym filmie? Seria ta jest jedną z najlepszych w tym gatunku, choć kolejne części już nie mają tego klimatu, to jednak pierwsze trzy odsłony, Hellraisera pozostają dla mnie klasykami.

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::