WYSŁANNIK PIEKIEŁ 3: PIEKŁO NA ZIEMI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Hellraiser 3: Hell On Earth

:: REŻYSERIA ::
Anthony Hickox

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Australia, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1992

:: CZAS TRWANIA ::
92 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Doug Bradley,
Kevin Bernhardt

:: DŹWIĘK ::
 DD 5.1, DTS (angielski)
DD 5.1 (polski lektor)

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
1,85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 


:: WYSŁANNIK PIEKIEŁ 3: PIEKŁO NA ZIEMI ::

 

To, co zaczęło się w Piekle, musi przenieść się na Ziemię… Demoniczni Cenobici powracają, by siać grozę w trzeciej części najsłynniejszej, kultowej sagi mistrza horroru Clive’a Barker’a.

Joey jest początkującą dziennikarką szukającą wielkiego tematu, który uczyniłby ją sławną. Poszukiwania sprawców makabrycznej śmierci pewnego chłopaka prowadzą ją d tajemniczego nocnego klubu odwiedzanego przez miłośników perwersyjnych doznań. Jego właściciel kupił właśnie dziwną rzeźbę. Rzeźbę, która stanie się dla Pinheada i reszty okrutnych Cenobitów bramą do świata żywych… Mistrzowie w zadawaniu bólu po raz kolejny zasieją grozę – tym razem podwójnie niebezpieczni, bo uwolnieni od ograniczeń Kostki Lemarchanda. Czy Joey będzie w stanie im się przeciwstawić? Czy demoniczne istoty rozerwą jej duszę na strzępy?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Tak jak w poprzednich częściach tej serii jakość obrazu stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Film wykonano w formacie 1,85:1 zarówno panoramicznym jak i anamorficznym. Podczas oglądania nie zdarzały się żadne zacięcia i załamania obrazu. Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości. Wszystko działa bardzo płynnie i to jest dużym plusem, bo nie odciąga uwagi od oglądania filmu. Zdjęciami w filmie zajął się Gerry Lively, który zresztą współpracował później przy 4-tej części tej sagi. Ogólnie oceniłbym ten aspekt na solidną 5 z plusem.

Dźwięk jak można zauważyć już w samym menu jest na bardzo dobrym poziomie. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest on znacznie poprawiony względem wersji oryginalnej. Do wyboru dano nam trzy różne formaty dźwięku a mianowicie Dolby Digital 5.1 w wersji zarówno oryginalnej jak i polskiej oraz format DTS w języku angielskim wraz z polskimi napisami. Jest, w czym wybrać, więc myślę, że nawet najbardziej wybredni będą zadowoleni. Jeśli zaś chodzi o muzykę to prezentuje się ona świetnie. Mamy tu trochę klimatycznej muzy znanej ogólnie z całej dotychczasowej serii oraz świetną rockową muzykę. Wszystko super wkomponowane. Ogólnie pieczę nad muzyką w tym filmie trzymali Randy Miller i Stephen Trask. Uważam, że jest to wykonane bardzo dobrze i nie ma się, do czego przyczepić.


:: MENU / DODATKI ::

Czas przejść do menu. W zasadzie jestem zwolennikiem ruchomego menu, bo znacznie lepiej się takie prezentuje na ekranie aniżeli sztywne plansze i uważam to za dobry pomysł w wydaniach DVD. Nie zawiodłem się w tym, jeśli chodzi o „Hellraiser 3”. Menu jest ruchome a mało tego towarzyszy mu dobra muzyczka, wprowadzająca widza w klimat filmu. Należy też dodać, iż jest bardzo sprawnie zrobione i przechodzenie do poszczególnych części menu odbywa się bez zarzutu. Widać, że w tej kwestii producenci się postarali. Brawo.

No niestety… dodatki wypadają bardzo marnie na tle całego wydania „Wysłannika Piekieł 3”. Nie zaoferowano nic specjalnego, choć powinienem rzecz nie zaoferowano praktycznie nic ponad standard. Jest informacja o filmie, wybór poszczególnych scen, reklama i… to wszystko. Wielka szkoda, bo można było troszkę rzeczy dodać choćby trailer filmu byłby już jakimś plusem a tak nic. No cóż…, jeśli tak jest to moja ocena nie powinna nikogo zdziwić.

Podsumowując film jestem bardzo zadowolony. Oglądałem go ładnych parę lat temu, więc z tym większą przyjemnością sięgnąłem po niego ponownie. Sam pomysł przeniesienia akcji na Ziemię jest rewelacyjny. Cenobici pod okiem Pinheada sieją totalne spustoszenie. Nie wiem czy się znajdzie ktoś, kto tego filmu nie widział albo choćby o nim nie słyszał, ale takim właśnie ludziom go serdecznie polecam!!!

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::