HELLRAISER 8: HELLWORLD  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Hellraiser 8: Hellworld

:: REŻYSERIA ::
Rick Bota

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
91 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Lance Henriksen
Henry Cavill
Christopher Jacot

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 1.78:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: HELLRAISER 8: HELLWORLD ::

 

Ósma część serii Hellraiser, wykonaniem przypomina trzy ostatnie produkcje, gdzie Cenobici z Pinhedem na czele, pojawiają się dosłownie tylko na moment. Im dalsza część serii , tym  coraz bardziej odbiega od pierwowzoru. Postawiono tutaj na rozrywkę, a nie na dobry film grozy. Nie o to tutaj chodzi. Wprowadzono pewną nowość, a mianowicie bramą do piekła była strona internetowa www.hellworld.com, na której można było znaleźć grę hellworld. Gracz, któremu udało się ukończyć grę dostawał zaproszenie na imprezę poświęconą bezlitosnym Cenobitom i światu w którym żyją. Na miejscu okazywało się, że rzeczywistość zlała się z fikcją…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w dwóch formatach: 16:9 oraz 1.78:1. Jego ostrość jest bardzo dobra, wszystkie szczegóły pojawiające się na ekranie są widoczne. Również kolorystyce nie mam nic do zarzucenia, barwy zostały tak dobrane, że nie ma momentów, w których ich przesycenie odciągałoby wzrok w drugą stronę. Nie ma również załamania obrazu, lub jego zacinanie się. Jednak po głębszym przyjrzeniu się, widzimy dziwny śnieżek przypominający jakby film był wydany dawno temu, jednak do którego na dłuższą metą idzie się przyzwyczaić (mowa tutaj o oglądaniu z bardzo bliska, z daleka nie dostrzega się tego).

Mamy do wyboru trzy ścieżki dźwiękowe: Dolby Digital 5.1 angielski, Dolby Digital 5.1 wersję z lektorem oraz DTS-ES, ale tylko w języku oryginalnym.  Muszę przyznać, że dźwięk stoi na bardo dobrym poziomem, oprócz jednego szkopułu, ale o tym później wspomnę. Bardzo czysty, cyfrowy dźwięk, sprawia, że podczas oglądania czuje się lekkie uczucie strachu, które u każdego widza może objawiać się w inny sposób. Nie istnieją momenty, w których dźwięk zostaje przytłumiony, czy też zacina się. Bardzo dobrze dobrana jest głośność oraz synchronizacja, co sprawia, że obraz nie wyprzedza dźwięku i na odwrót, a dźwięk nie charczy, jak to ma miejsce przy niektórych wydaniach DVD. Kilka zdań wcześniej wspominałem, że jest jeden problem, a mianowicie, w wersji z lektorem, polski akcent przytłumia niektóre istotne i kluczowe elementy filmu, w których dźwięk pełni ważną rolę. Dlatego zachęcam oglądanie filmu w oryginale. 


:: MENU / DODATKI ::

Menu wykonane jest na bardzo dobrym poziomie. Pierwsze co rzuca się w oczy, to tapeta, w różnych odcieniach koloru niebieskiego. Po środku wydawca DVD pozostawił miejsce na "ekranik", gdzie mamy przyjemność zobaczyć trzy sceny z filmu. Jednak to nie koniec niespodzianek. Choć zakładek nie jest za wiele, każda z nich posiada inny klimat. Są trzy różne podstrony, na których zobaczyć możemy inną szatę graficzną oraz usłyszeć w tle inną muzykę (rock & metal). Oczywiście na tle załączono interaktywne menu. Na załączonych screenach nie widać wszystkich elementów, dlatego też zachęcam do zakupu "Hellraiser: hellworld.com".

Tak samo jak na wydaniu wersji DVD poprzedniej części na płycie znajdują się jedynie podstawowe dodatki: bezpośredni dostęp do szesnastu scen oraz katalogi SPI(czyli standard na wszystkich DVD). Ponownie mogę polecić obejrzenie oferty SPI, mają w swoich zbiorach kilka ciekawych pozycji.


:: KRÓTKO O FILMIE ::

Film specjalnie niczym mnie nie ujął, po piątek części nastąpiło znaczne pogorszenie całej sagi "Hellraiser". Jednak wielu ludziom tego typu filmy się podobają. Ósma część posiada kilka ciekawych akcji, które stylem wykonania cofają nas do początku sagi. Zostawiam wam wolną rękę i wystawię neutralną ocenę, jaką jest trzy.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::


:: FILM DOSTARCZYŁO ::