HORSEMEN. JEŹDŹCY APOKALIPSY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Horsemen

:: REŻYSERIA ::
Jonas Åkerlund

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Kanada, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
110 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Dennis Quaid,
Ziyi Zhang,
Lou Taylor Pucci...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4,5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: HORSEMEN. JEŹDŹCY APOKALIPSY ::

 

Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Cztery różne ofiary. Cztery bolesne tajemnice. Aidan Breslin (Denis Quaid) jest zgorzkniałym, doświadczonym przez życie gliną, któremu trafia się bardzo nietypowa sprawa. Seryjny morderca wydaje się w swoich kolejnych zbrodniach inspirować biblijną przepowiednią o Czterech Jeźdźcach Apokalipsy. Najbardziej niepokojące dla Aidana jest jednak to że w miarę postępowania śledztwa odkrywa przerażający związek między okrutnym morderstwami a … nim samym. Często porównywany do “Siedem” mroczny thriller producenta „Transformers” i „Armagedonu” nie pozostawia ani jednej chwili na zastanowienie. Czy odważysz się otworzyć drzwi do najstraszniejszych koszmarów?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1,78:1). Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Występują tutaj tylko dwa błędy, który zazwyczaj nie przeszkadzają podczas oglądania. Pierwszym z nich jest nieodłączna ziarnica obrazu, która nie psuje jakości. Drugim błędem jest różnokolorowa ziarnica, która prawdopodobnie powstała przy dużej kompresji filmu, jednak nie przeszkadza ona w oglądaniu i jest widoczna tylko w scenach w półmroku. Kontrast bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej roli. Nie będziecie mieli problemów z pikselozą, czy też innymi błędami.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Ścieżka dźwiękowa jest pozbawiona błędów. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne i nic nie powinno umknąć Waszej uwadze. Linia melodyczna idzie w parze z obrazem. Nie spotkacie się tutaj z szumami, czy też innymi błędami spowodowanymi przez wydawcę.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda bardzo dobrze. Mimo, że tylko na głównej planszy zastosowano animację, która podobna jest do posteru filmu, to reszta plansz również wygląda nieźle. Przy każdej znajduje się motyw z produkcji, a ciekawy podkład dźwiękowy nastraja całe wydanie. Kolorystyka jak najbardziej pasuje do całości. Zastosowano standardową czcionkę, która jest czytelna.

Bonusów na płycie jest nawet sporo, są konkretne, a co najważniejsze związane z filmem, oto one:
- wybór scen,
- zwiastun,
- z planu,
- wywiady (sześć wywiadów),
- wersja filmu na ipoda.
Wydanie to jest warte polecenia. Nie dość, że film jest niezły, to jeszcze nie mam nic przeciwko samemu wydaniu DVD. Polecam!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::