HOTEL ARTEMIS 3  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Hotel Artemis

:: REŻYSERIA ::
Drew Pearce

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2018

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Jodie Foster,
Sofia Boutella,
Dave Bautista...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 2.40:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: HOTEL ARTEMIS ::

 

Los Angeles, rok 2028. Po nie do końca udanym napadzie na bank Waikiki (Sterling K. Brown) wraz ze swoim rannym bratem Honolulu (Brian Tyree Henry) znajdują schronienie w Hotelu Artemis pełniącym rolę przestępczego szpitala i azylu. Obowiązują tu trzy proste zasady: żadnej broni, gliniarzy i zabójstw. Wśród „pacjentów” Artemis jest m.in. Nice (Sofia Boutella) – płatna zabójczyni i była kochanka Waikikiego oraz cyniczny handlarz bronią Acapulco (Charlie Day). Hotelem od lat zarządza Jean Thomas (Jodie Foster), tajemnicza lekarka sowicie opłacana przez bossa przestępczego podziemia o pseudonimie Król Wilków (Jeff Goldblum). Gdy okaże się, że podczas skoku na bank w ręce Honolulu wpadło należące do niego diamentowe pióro, a na jaw wyjdą skrywane tajemnice z przeszłości, Artemis z azylu zmieni się w miejsce walki na śmierć i życie.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w oryginalnym kinowym formacie 2.40:1. Obraz stoi na dobrym poziomie. Podczas oglądania można zauważyć jedynie jeden mankament obrazu, jakim jest ziarnica. Nie do końca przeszkadza ona w projekcji, jednak czasami daje o sobie znać bardziej lub mniej. Nie ma problemów ze stabilnością obrazu, jak również z samą kompresją. Kolorystyka na odpowiednim poziomie, nie jest ona zbyt mocno nasycona, co świetnie odzwierciedla czasy, w jakich rozgrywa się akcja. Nie dostrzegłem również szumów, pikselozy, czy innych paprochów.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dźwięk to najlepszy element wydania. Linia melodyczna świetnie nakręca całą akcję i nadaje odpowiedni klimat. Dzięki niej wielokrotnie podtrzymywany jest specyficzny charakter produkcji, co pozwala wejść fabule na odpowiedni tor. Dźwięk pozbawiony jest błędów, w postaci szumów, trzasków, czy pisków. Linia melodyczna współgra z obrazem i nie zacina się.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobiono w trochę starym stylu (układzie), gdzie w centralnej części umieszczono ekran z urywkami z filmu. Po bokach dwójkę bohaterów w postaci zdjęć, zaś u góry interaktywne menu wraz z tytułem. Wszystko to umiejscowiono na tle ramek i ruchomych chmur podświetlanych ciemną czerwienią. Układ jest prosty i przejrzysty. Nie będziecie mieli problemów z nawigacją.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Oto co znajdziecie na nośniku:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Ciekawe wydanie DVD z dość dobrym filmem, który powinien zaciekawić niejednego widza. Oprócz dodatków nie ma na co narzekać. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::