DOM NA PRZEKLĘTYM WZGÓRZU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
House On Haunted Hill

:: REŻYSERIA ::
William Malone

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1999

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Geoffrey Rush,
Famke Jansen,
Taye Diggs

:: DŹWIĘK ::
Dolby Digital 5.1
DD 2.0 (polski lektor)

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 4/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 


:: DOM NA PRZEKLĘTYM WZGÓRZU ::

 

Znany miliarder postanawia zrobić urodzinową niespodziankę swojej rozpieszczonej żonie. Wpada na oryginalny pomysł zorganizowania przyjęcia w opuszczonym domu, który ma opinię nawiedzonego miejsca. Jako atrakcję wieczoru gospodarz przyjęcia zaplanował konkurs – kto zdoła przetrwać do rana, otrzyma wysoką nagrodę. Oczywiście wcześniej zamontował tam parę urządzeń, mających uprzykrzyć gościom pobyt, co jednak okazuje się niepotrzebnym wydatkiem, bo nawiedzony budynek ma własne plany wobec imprezowiczów. Nagromadzone w nim wspomnienia nieszczęść i cierpień przybierają nagle cielesną i przerażającą.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

W tym wydaniu DVD obraz wykonany jest bardzo dobrze. Brak w nim jakichkolwiek zakłóceń. Nie pojawiają się żadnego rodzaju błędy w formie kwadracików czy czegoś takiego, które mogłyby przeszkadzać podczas projekcji. Jak można było się spodziewać obraz wykonano w formacie 16:9. Co w dzisiejszych czasach jest w zasadzie standardem w wydaniach DVD. Co tu dużo gadać, po prostu dobrze wykonana robota.

Jak można było się spodziewać, dźwięk w wersji oryginalnej jest w systemie Dolby Digital 5.1. Natomiast polska wersja jest w trochę słabszej i starszej odsłonie - Dolby Digital 2.0. W zasadzie podczas projekcji filmu nie jesteśmy w stanie odróżnić ich od siebie i dlatego praktycznie są one identyczne. Jedyne co je od siebie odróżnia to, że mają inną cyferkę koło napisy Dolby Digital. Najważniejsze jest to, że dialogi są wyraźne i nie musimy pogłaśniać telewizora aby je usłyszeć. Oczywiście dodatkowym plusem jest niezła muzyka, która nie raz może wprawić widza w osłupienie. Jak widać z powyższego opisu dźwięk jest pierwszej klasy.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wykonano na wysokim poziomie. Ruchome obrazy i dobra muzyka w tle robią piorunujące wrażenie. Każde przejście do poszczególnych opcji menu obrazuje nam pomysłowość twórców tego wydania DVD. Zrobili oni kawał dobrej roboty montując krótką animację podczas przechodzenia do poszczególnych komórek menu. Choć do wyboru mamy nie wiele, to nie zmienia faktu, że wizualna strona tego wydania DVD stoi na wysokim poziomie.

Dodatków niestety nie ma za wiele, a szkoda. Znajdziemy tutaj tylko zwiastun kinowy filmu, zwiastun jednego z filmów wytwórni Monolith, i kilka innych propozycji. W zasadzie bardzo ubogie wydanie w dodatki. Twórcy mogli także pomyśleć o widzach a nie tylko o swoich przychodach, to znacznie inaczej by to wszystko wyglądało. W ogólnym zestawieniu dodatki wypadają marnie.

Tak więc, o samym filmie nie mogę złego słowa powiedzieć. W sumie oglądałem go z przymrużeniem oka, bo spodziewałem się jak się zakończy. Reasumując: "Dom Na Przeklętym Wzgórzu" jest na przyzwoitym poziomie. Mogę go polecić ludziom, którzy lubią filmy o nawiedzonych domach.

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::