TOŻSAMOŚĆ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Identity

:: REŻYSERIA ::
James Mangold

:: JĘZYK ::
Angielski, Polski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2003

:: CZAS TRWANIA ::
86 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
John Cusask,
Ray Liotta,
Amanda Peet
 

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 


:: TOŻSAMOŚĆ ::

 

Co zrobilibyśmy, gdyby okazało się, że każdy z naszych wyborów został już wcześniej dokonany za nas? Co by było, gdyby tak naprawdę w naszym życiu nie było zbiegów okoliczności, a nasze przeznaczenie już wcześniej zostało z góry określone?

Dziesięcioro obcych sobie ludzi, z których każdy posiada swoje tajemnice, znalazło się w samym środku szalejącej nawałnicy - kierowca limuzyny (John Cusack), gwiazda telewizyjna z lat 80-tych (Rebecca DeMornay), policjant (Ray Liotta) eskortujący zabójcę (Jake Busey), dziewczyna na telefon (Amanda Peet), para nowożeńców (Clea DuVall i William Lee Scott) oraz przechodząca kryzys rodzina (John C. McGinley, Leila Kenzle, Bret Loehr). Wszyscy oni zmuszeni zostali do schronienia się w odludnym motelu prowadzonym przez nerwowego kierownika (John Hawkes). Ulga związana ze znalezieniem dachu nad głową ustępuje wkrótce przerażeniu - podróżnicy giną, jeden po drugim. Wkrótce zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli chcą przeżyć, muszą odkryć tajemnicę, która sprawiła, że wszyscy znaleźli się w tym samym miejscu o tym samym czasie.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Jest Świetny, chociaż zauważyłem pewne błędy. Znikome, więc dla mniej spostrzegawczych - brak.

Z dźwiękiem też jest super, całość jest w systemie DD 5.1 i to daje efekt wyśmienity. Film porywa swoją muzyką, twórczością i innymi zaletami. Naprawdę to trzeba zobaczyć.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest doskonałe. Menu jest ruchome i naprawdę bardzo klimatyczne. W nie których momentach można się przestraszyć. Bardzo dopracowane tło i efekt przejścia do innego działu, daje mi do zrobienia najwyższą ocenę. To trzeba zobaczyć.

Z dodatkami jest doskonale, jest ich naprawdę dużo i są one bardzo ciekawe. Tylko zrobili autorzy DVD jeden błąd na dodatkach niema lektora ani napisów polskich. Dodatki: Alternatywne zakończenie, Komentarz reżysera, Komentarz scenarzysty, Sceny niewykorzystane, Filmografię, Reportaż - Jak powstawał film, Szkice koncepcyjne, 4 zwiastuny filmowe.

Gorąco polecam wam ten film. Jest on jednym z moich najlepszych filmów i warto go zobaczyć. Tylko cena przerasta ja wahałem się czy go kupić, ale kupiłem: 90 zł. Wasz wybór, wasz film :).

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::