IMPULS  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Urge

:: REŻYSERIA ::
Aaron Kaufman

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2016

:: CZAS TRWANIA ::
87 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Justin Chatwin,
Ashley Greene,
Alexis Knapp...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD + książka


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: IMPULS ::

 

Czwórka przyjaciół zamierza spędzić szampański weekend na tropikalnej wyspie. Zabawa nabiera tempa, gdy poznają tajemniczego właściciela klubu nocnego (Pierce Brosnan), który proponuje im spróbowanie nowego, eksperymentalnego narkotyku. Pobudzeni, pozbawieni zahamowań, wcielają w życie swoje najdziksze fantazje. Gdy zafascynowani tajemniczą substancją decydują się powtórzyć dawkę, narkotyk wywołuje nieoczekiwane efekty uboczne, a pobyt na rajskiej wyspie zamienia się w koszmar rodem z domu wariatów.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas projekcji natkniecie się tylko na małą ziarnice obrazu, która nie przeszkadza w odbiorze filmu. Jest ona najbardziej widoczne w scenach w półmroku, ale jest to normalne. Nie dostrzegłem innych mankamentów, czy to pikselozy, czy innego zabrudzenia obrazu. Kolory są żywe, nie wypłowiałe. Obraz działa płynnie i nie dochodzi do zatrzymań.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Podczas oglądania nie zauważyłem żadnych niedoskonałości, które wpływają niekorzystnie na odbiór produkcji. Dzięki temu, że jest to thriller, dźwięk pełni tutaj najważniejszą rolę - nastraja i tworzy fajną otoczkę wokół fabuły. Trzyma w napięciu i nadaje odpowiedni ton produkcji. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Powiedziałbym, że jest to standardowe wydanie, które posiada animowane elementy tła w postaci wielkiego ekranu. Można na nim zobaczyć kilka urywków z filmu, jak również "pełzającego" tytułu filmu, od dołu ku górze. Każda z opcji została opatrzona w klimatyczny podkład dźwiękowy, tylko szkoda, że nie jest on różny dla wszystkich opcji. Wydawnictwo kolorystycznie wpasowało się w temat i gatunek. Nie będziecie mieli problemów z nawigacją. Wszystkie opcje są czytelne i dobrze rozlokowane.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki od Monolithu, która nie do końca uszczęśliwią wszystkich. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Dodatki nie powalają. To zwykły standard, który posiada każde wydanie DVD
. Film ogląda się dobrze i zaciekawieniem. Mamy tu kilka gwiazd, ale czy one wyniosą go na wyżyny? Nie sądzę, ale czas poświęcony na film nie będzie stracony. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::