INKARNACJA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Shelter

:: REŻYSERIA ::
Marlind & Stein

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
108 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Julianne Moore,
Jonathan Rhys Meyers,
Jeffrey Demunn...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: INKARNACJA ::

   

Producenci "The Ring" i "Mullholland Drive" zapraszają w kolejną przerażającą podróż do jądra ciemności...

Cara Jessup (Julianne Moore) jest specjalistką w dziedzinie rozpoznawania syndromu osobowości mnogiej. Kontakt z czystym złem uosabianym przez nowego pacjenta-przestępcę (Jonathan Rhys-Meyers) podważa wszystkie teorie naukowe Cary. Gdy jej ojciec ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a życiu córki zacznie zagrażać nieuchwytny psychopata, Cara z przerażeniem odkrywa, że za zbrodnią może stać siła, która wymyka się racjonalnym metodom śledczym...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1,78:1), w transferze anamorficznym. Podczas projekcji można zauważyć dwa błędy. Pierwszym z nich jest standardowa ziarnica obrazu, która nikomu nie będzie przeszkadzać. Drugim błędem według mnie jest zła kompresja filmu, przez co czasami widoczne jest pulsujące tło, mieniące się różnymi kolorami. Nie doświadczycie pikselozy, ani innych zanieczyszczeń niż te wymienione.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Podczas projekcji filmu nie będziecie skazani przez dystrybutora na jakiekolwiek błędy, które uniemożliwią normalny odbiór filmu. Dźwięk jest czysty i dobry sprzęt kina domowego pozwoli na utrzymujący się stan niepokoju.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Obsadzone jest w różnych, ciemnych odcieniach, co muszę przyznać, że bardzo dobrze komponuje się jako całość. Autorzy menu dodali klimatyczną muzykę, która podnosi atrakcyjność całej aranżacji. Plansza główna zaopatrzona jest dodatkowo w mały ekran, na którym możemy zobaczyć wstawki z filmu. Czcionka użyta w interaktywnym menu jest trochę słabo widoczna, ale na moje oko nie powinno być problemów z nawigacją.

Na płycie oprócz podstawowych dodatków znajduje się jeszcze jeden bonus. Oto co tutaj znajdziecie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wywiad z aktorami i twórcami (ponad 17min.)
Dodatki na płycie oceniam na solidne cztery. Całość wydania jest porządnie zmontowane, więc bez problemu mogę polecić całe wydanie.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::