INTRUZ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Host

:: REŻYSERIA ::
Andrew Niccol

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2013

:: CZAS TRWANIA ::
120 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Saoirse Ronan,
Diane Kruger,
William Hurt
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [2.40:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 


:: INTRUZ ::

 

W niezbyt odległej przyszłości obca rasa zwana Duszami najeżdża Ziemię, przejmując kontrolę nad ciałami i umysłami przedstawicieli gatunku ludzkiego. Pozostała przy zdrowych zmysłach grupa rebeliantów ukrywa się w jaskiniach i podziemnych tunelach, obserwując z przerażeniem zmiany zachodzące w świecie, który kiedyś należał do nich na wyłączność. Melanie Stryder (Saoirse Ronan), walcząc z zamieszkującą jej ciało i próbującą pozbawić ją wolnej woli Duszą imieniem Wagabunda, rozpoczyna niezwykłą przygodę, której stawką będą nie tylko losy wszystkich jej bliskich, lecz również kwestia przetrwania gatunku ludzkiego. Czy miłość jest w stanie pokonać każdą przeszkodę?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [2.40:1]. Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Na ekranie pojawia się jedynie bardzo mała ziarnica obrazu, która nikomu nie będzie przeszkadzała. Oglądając film nie dostrzegłem innych niedociągnięć. Obraz jest ostry, a jego nasycenie kolorystyki jest odpowiednie. Brak przebarwień, jak również pikselozy. Obraz współgra wraz z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów spowodowanych winą wydawcy. Świetne współgranie z obrazem i moc, która drzemie w linii melodycznej jest niewiarygodna i zasługuje na uznanie.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na bardzo dobrym poziomie. Nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak dla mnie ma w sobie to coś i przekonuje swoją całą kompozycją. Na głównej planszy oraz w wyborze scen znajdują się jedyne animowane elementy, które urozmaicają całość. Nie zabrakło podkładu dźwiękowego. Odpowiedni dobór kolorystyki, która w znaczący sposób ujawni klimat filmu. Nie będziecie mieli problemów z nawigacją, która jest bardzo prosta i czytelna.

Kolejny raz Monolith oferuje mam trochę więcej niż zwykle. Oto co tutaj znajdziecie:
- zwiastun,
- zapowiedzi innych filmów,
- wybór scen,
- z planu,
- wywiady.
Wydanie stoi na bardzo dobrym poziomie. Nie można przyczepić się do niczego. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::