TO: ROZDZIAŁ 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
IT: Chapter two

:: REŻYSERIA ::
Andy MuschiettiV

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2019

:: CZAS TRWANIA ::
163 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Jessica Chastain,
James McAvoy,
Bill Hader...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2 ; 4 ; 5

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: TO: ROZDZIAŁ 2 ::

 

Demoniczny klaun znany z filmu „TO” powraca i znowu zabija. Kiedy wieść o tym dociera do Mike’a Hanlona (Isaiah Mustafa), jednego z „Klubu Frajerów”, ten zwołuje dawnych kolegów i koleżanki, by dotrzymali obietnicy jaką dali sobie kilkanaście lat wcześniej – jeśli Pennywise powróci, ponownie stawią mu czoła. Większość z nich ma mgliste wspomnienia na temat dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa. Wyjątkiem jest Stanley Uris (Andy Bean), który po telefonie Mike’a odbiera sobie życie. Pozostali, czyli Bill Denbrough (James McAvoy), Ben Hanscom (Jay Ryan), Beverly Marsh (Jessica Chastain), Richie Tozier (Bill Hader) i Eddie Kaspbrak (James Ransone) wracają do Derry, gdzie przygotowują się do kolejnej walki z Pennywisem. Nie wiedzą, że ich przeciwnikiem będzie nie tylko klaun, ale również ich dawny prześladowca Henry Bowers (Teach Grant), który z pomocą Pennywise’a uciekł ze szpitala psychiatrycznego i jest gotów na wszystko, by pomścić upokorzenie jakiego – jak uważa – doznał przed laty ze strony „Klubu Frajerów”.

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Ta dość dług produkcja posiada niezły obraz, który przekonuje do swojej jakości. Na pewno w oko rzuca się ładna czerń, wielokrotnie poddawana próbom i z wielu sytuacji wychodzi zwycięsko. Również sceny w półmroku są bez zarzutu. Stonowana kolorystyka, nieprzejaskrawione pastele świetnie wyglądają podczas projekcji.  Nie można narzekać na załamywanie się obrazu i zlewanie się ze sobą kolorów. Na pewno tego tutaj nie uświadczycie. Brak pikselozy, czy innych zabrudzeń wizji. Podczas projekcji natkniecie się jedynie na małą ziarnicę obrazu, która według mnie to standard i w żaden sposób nie psuje odbioru.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1 - angielski, polski lektor, węgierski oraz turecki. Dźwięk to najlepszy element wydania. Brak jest tutaj jakichkolwiek błędów - szumów, trzasków, pisków. Nawet polska wersja zapisana jest w DD 5.1, więc nie ma najmniejszych problemów podczas odtwarzania dźwięku za pomocą kina domowego. Dźwięk nadaje odpowiedni klimat towarzyszący nam do samego końca, a co najważniejsze, trzymający widza w napięciu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest najsłabszym elementem wydania. Ponownie serwowany zostaje nam surowy styl przez Galapagos. Menu główne osadzone zostało na ciekawej tapecie z klaunem w roli głównej i dużą ilością bieli. Mała ilość interaktywnych opcji ułatwia poruszanie się pomiędzy nimi. Zaś one toną w prostocie. Szare tło z kilkoma wariantami i to w wersji anglojęzycznej. Galapagos przyzwyczaiło mnie już do tego, więc standardowo spodziewałem się takiego designu.

Jest to już druga odsłona ekranizacji kultowej powieści Stephena King "IT". To właśnie jej autor, a raczej jego sześciominutowy występ przed kamerą i opowiedzenie parę słów na temat produkcji jest najlepszym bonusem.

Wydania DVD warte jest polecenia. Z jednej strony dostajemy ciekawy film oparty na powieści Stephena Kinga. Z drugiej strony elementy składające się na wydanie, stoją na dość dobrym poziomie. Pozostaje mi tylko polecić.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::