JESTEM ZEMSTĄ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
I am Wrath

:: REŻYSERIA ::
Chuck Russell

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2016

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
John Travolta,
Christopher Meloni,
Amanda Schull...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD + książka


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: JESTEM ZEMSTĄ ::

 

Stanley Hill (John Travolta) i jego żona zostają napadnięci w podziemnym garażu. Zaatakowana przez bandytów kobieta umiera na jego rękach. Policji nie udaje się jednak ująć sprawców. Zrozpaczony mężczyzna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i z pomocą przyjaciół wymierzyć sprawiedliwość. Okazuje się, że mordercy pracują dla mafijnego bossa, który ma w kieszeni zarówno lokalnych funkcjonariuszy, jak i polityków.

 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas projekcji natkniecie się tylko na małą ziarnice obrazu, która nie przeszkadza w odbiorze filmu. Czasami miałem wrażenie, że kontrast nie do końca spełniał swoją rolę. Na pewno w kilku scenach zauważyłem problem z ostrością. Również kompresja wizji nie zawsze zadowala. Poza tym wszystko w jak najlepszym porządku.  

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Podczas oglądania nie zauważyłem żadnych niedoskonałości, które wpływają niekorzystnie na odbiór produkcji. Dźwięk jest jednym z najważniejszych elementów, ponieważ spełnia on funkcję motoru napędzającego klimat produkcji. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na średnim poziomie. Nie zabrakło animowanych elementów, które są już standardem. W całości nie pasuje mi jeden najważniejszy element - dobór kolorystyki. Wszystkie plansze obsadzone są w tych samych pastelach - jasnych i nie pasujących do niczego. Wszystkie opcje posiadają linię melodyczną, która jest dobrym urozmaiceniem. Nie zabrakło również Johna Travolty na wszystkich planszach, jednak nie wiem, czy akurat on jest kimś pozytywnym. Opcje menu są czytelne. Na pewno nie zagubicie się w nawigacji.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki od Monolithu, która nie do końca uszczęśliwią wszystkich. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
"Jestem Zemstą" zapakowany jest do opakowania w formie książeczki, z kilkoma informacjami o głównych aktorach, krótkim opisie oraz kilku ciekawych zdjęciach. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::