KARAS - SEZON 1  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Karas

:: REŻYSERIA ::
Keiichi Sato

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Tetsuo Gotô,
Asuka Shibuya,
Kiyoyuki Yanada...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: KARAS - SEZON 1 ::

 

Niedaleka przyszłość. Nocne niebo nad Tokio rozbłyskuje seriami tajemniczych świateł. Wszystko dzieje się tak szybko, że normalny człowiek nie jest w stanie tego dostrzec. Ta walka rozgrywa się poza naszym czasem i poza naszym światem. A jednak również i w naszym świecie. I dotyczy naszego świata. Dwie tajemnicze postacie toczą swój ostatni bój o najwyższą stawkę. Stawkę życia swojego i wielu innych zależnych od tego istot, w tym również nas - ludzi. W tym samym czasie w jednym z tokijskich szpitali umiera młody człowiek i to właśnie on będzie musiał stawić czoła złu w postaci nowego, legendarnego obrońcy Tokio - w postaci Karasa...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest wręcz rewelacyjny. Nie spotkałem się z jakimkolwiek minusem, chyba, że wspomnę tutaj o malej ilości ziarnicy, która widoczna jest dopiero po bardzo dogłębnych przyjrzeniu się obrazowi. Kolorystyka i ostrość świetnie współgrają ze sobą, tworząc idealnej jakości obraz. Dodatkowo film zapisany jest na płycie jednowarstwowej, więc nie doświadczycie zatrzymania się obrazu, czy też pikselozy, zawirowań... Krótko mówiąc obraz jest rewelacyjny.

Jakby mogłoby być inaczej, na płycie znajduje się dźwięk zapisany w najbardziej popularnym formacie, a mowa tutaj o Dolby Digital 5.1. Oryginalna wersja dźwięku, japońska, spełnia wszystkie możliwe wymagania. Stoi na najwyższym poziomie, wszystko jest bardzo dobrze słyszalne, nie istnieją zakłócenia, w postaci szumów, trzasków, czy innych zawirowań dźwięku. Dźwięk idzie w parze z obrazem. Drugim formatem, w którym zapisana jest linia melodyczna, jest oczywiście wersja z lektorem. Tutaj mogę jedynie zarzucić tłumienie dźwięków przez polski akcent, ale to jest mały szkopuł.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wykonano w dość ciekawy sposób. Na głównym planie znajduje się Karas, otoczony elementami zrobionymi w technice animowanej. Opcje menu stworzone zostały w interaktywny sposób. Świetna linia melodyczna, która w każdym elemencie menu jest inna, za to duży plus dla Vision. Przechodząc do poszczególnych opcji menu dopatrzyłem się wielu podobieństw z główna plansza. Chodzi o mi tutaj o szablon widoczny w tle, nie ulega on zmianie, jedynie postacie i rozłożenie poszczególnych opcji zmienia swoje miejsce. Jednak według mnie menu wykonano na bardzo przyzwoitym poziomie i dlatego też, nie powinniście być zawiedzeni.

Dopiero tutaj poczułem wielkie rozczarowanie, ponieważ bonusy są podstawa dołączaną przez dystrybutora, a są to:
- WYBÓR SCEN - opcja ułatwiająca nawigacje po wydaniu DVD.
- ZWIASTUN - zwiastun kinowy "Karas".
- ZWIASTUNY - dziewięć traillerów spod znaku anime-gate.
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
- VISION MUSIC - katalog muzyczny Vision.
Jak widać dodatków nie ma zbyt wielu, a te co są, to podstawa każdego wydania Vision. Jednak i tak polecam "Karas", ponieważ jest to dobre kino anime.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::