KARAS - SEZON 1  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Carnival of Souls

:: REŻYSERIA ::
Herk Harvey

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1962

:: CZAS TRWANIA ::
75 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Candace Hilligos,
Frances Feist,
Sidney Berger...

:: DŹWIĘK ::
DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 6/6

 

 

 


:: KARNAWAŁ DUSZ ::

 

Dwa samochody zatrzymują się na światłach, by zmierzyć się podczas ulicznego wyścigu. Jeden z nich wypada z trasy i tonie w odmętach rzeki. Jedyną osobą, która ocalała w wypadku jest kobieta (Mary Henry). Od wypadku zaczynają się w jej życiu tajemnicze epizody…

Historia kręcenia filmu łączy się z różnymi wydarzeniami o ciekawym charakterze. Pierwsze wiąże się ze sceną, w której samochód wpada do rzeki. Władze miasta nie chciały dopuścić do zniszczenia mostu. Zgodziły się pod warunkiem, że filmowcy wyłowią samochód i naprawią most po nakręceniu sceny. Drugie związane jest ze sceną, w której Mary kupuje sukienkę. W przymierzalni mogła przebywać tylko jedna osoba. Przekupując kierownika sklepu 25 dolarami, w przymierzalni znalazła się cała ekipa. Kolejne łączy się z osobą reżysera. Zagrał tajemniczą postać, nazywaną - The Man. Osoby, które przypadkiem znalazły się na planie filmowym uciekały po tym, jak zobaczyły go w pełnej charakteryzacji...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie jest najwyższych lotów, ale od razu uprzedzam, że moja ocena nie wynika z tego, że posiada on wiele minusów, ale z tego, że jest on odnowiony i poddany cyfrowej obróbce. Oczywiście znajduje się tutaj efekt ziarna, mała rozdzielczość oraz przechodzenie kolorów na siebie. Wszystko to jest do wybaczenia, z powoduje bardzo ważnego, a mianowicie jest to klasyk, który dopiero teraz trafił na polski rynek.

Dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 2.0. Nie jest to najwyższej klasy dźwięk, ale po obróbce cyfrowej i tak nieźle wypada. MayFly postarał się wydając to wydanie DVD, ponieważ wszystko jest dobrze słyszalne, nic nie umknie naszej uwadze. Wersja z lektorem stoi na równi z oryginalnym, więc jak dla mnie jest tutaj wszystko ok.


:: MENU / DODATKI ::

Menu obsadzone jest w trzech kolorach, bieli, czerni i czerwieni, z największym udziałem tego trzeciego. Nie jest one skomplikowane, powiedziałbym, że jest bardzo proste w nawigacji, gdzie znajdują się trzy opcje: start filmu, wybór scen oraz ustawienia. Trochę martwi brak podkładu muzycznego, ale da się to przeboleć. Menu oczywiście zrobione jest interaktywnie.

Na płycie nie ma żadnych dodatków, jednak dystrybutor zamiast tego dołączył w tubie plakat. Jest to o wiele lepszy bonus, ponieważ owy plakat może widnieć u nas na ścianie. Polecam każdemu zakup tego wydania DVD, jest ono warte wydanej kasy.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::