KAWALER MIECZA (ODC. 1-4)  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Le Chevalier D'Eon

:: REŻYSERIA ::
Kazuhiro Furuhashi

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
100 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Brak Informacji

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: KAWALER MIECZA (ODC. 1-4) ::

 

Paryż, rok 1742. Francja znajduje się w przededniu rewolucji. Na brzegu Sekwany zostaje znaleziona trumna. Na jej wieku widnieje krwawy napis: "Psalms". W jej wnętrzu znajduje się ciało młodej kobiety o imieniu Lia de Beaumont. - Jej brat D`Eon, rzuca się w wir śledztwa, które naprowadza go na ślad wielkiego spisku, sięgającego najwyższych przedstawicieli władzy w Wersalu. Od tej chwili, wspierany przez przyjaciół i siły nadprzyrodzone, musi stawić czoła siłom ciemności, których potęga każdego dnia umacnia się coraz bardziej. Le Chevalier D`Eon (Kawaler miecza), to unikalna mieszanka kina historycznego, przygodowego, horroru i mistyki. Wykonana w przepięknej grafice, oddającej ducha epoki i uzupełniona o porywające animowane tła 3D, jest serią, którą wciągnie bez reszty każdego widza, żądnego silnych wrażeń!


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Nie dostrzegłem tutaj znaczących błędów, które przeszkadzałyby w projekcji. Kontrast wywiązuje się ze swojego zadania. Kolorystyka również nie zawodzi. Nie tworzą się dziwne zamglenia. Nie doświadczycie dużej pikselozy. Film zapisany jest w formacie 16:9 anamorficzny. Wizja współgra wraz z linią melodyczną.

Dźwięk to jeden z najlepszych elementów wydania. Zapisany jest on w Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej (japońskiej) oraz w polskiej (lektor). Podczas oglądania nie usłyszycie niepożądanych dźwięków, powodujący dyskomfort. Przyczepiając się już po całości mogę stwierdzić, że to wydanie posiada jeden minus (krótkotrwała przerwa podczas zmiany warstwy).


:: MENU / DODATKI ::

Menu zbudowane jest w prosty i przejrzysty sposób. Dominują tutaj odcienie zieleni, z których zbudowane jest tło menu. Oczywiście każda opcja zawiera postać bohatera, jednak nie jest ona animowana. Nie zabrakło ciekawego podkładu muzycznego, jak na ten gatunek jest on trochę za spokojny, jednak nie psuje on całej kompozycji. Opcje menu są interaktywne. Według mnie zastosowano tutaj za mało ruchomych elementów, które w znaczący sposób dodałyby klimatu menu.

Już przy pierwszych odcinkach, dystrybutor dołączył box na następne części "serialu". Na płycie również nie zabrakło bonusów, oto one:
- O FILMIE - opis fabuły, plus kilka innych informacji.
- ZWIASTUNY - siedem zwiastunów mangi.
- INNE DVD -  katalog filmowy Vision.
- VISION MUSIC -  katalog muzyczny Vision.
- WYBÓR SCEN (ODCINKÓW) - opcja ułatwiająca nawigację po wszystkich epizodach mangi.
Nie jest to może bardzo duża ilość dodatków, ale zawsze to coś i najważniejsze jest, że już przy pierwszej płycie mamy boxa na kolejne wydania.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::