KAWALER MIECZA (ODC. 5-9)  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Le Chevalier D'Eon

:: REŻYSERIA ::
Kazuhiro Furuhashi

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
125 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Brak Informacji

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: KAWALER MIECZA (ODC. 5-9) ::

 

Początkiem wszystkiego była śmierć. Śmierć, która przypłynęła Sekwaną w dębowej trumnie, z krwawym napisem "Psalmy" na wieku. Zamknięte w tej trumnie ciało młodej kobiety - Lii de Beaumont, było pierwszym zwiastunem nadciągającej nad Francję burzy. W desperackim poszukiwaniu zabójców swej siostry, młody d`Eon de Beaumont trafia na ślad wielkiego, międzynarodowego spisku. Od tej chwili, wspierany przez przyjaciół i siły nadprzyrodzone, musi stawić czoła mocom ciemności, knującym spisek, godzący w serce jego ukochanej ojczyzny. Oto opowieść o lojalności, sięgającej dalej niż śmierć.

Drugi krążek z serii, dostarczy nam dużych dawek szybkiej akcji i kolejnych, intrygujących szczegułów, dotyczących tajemniczej śmierci Lii. W pogoni za spiskowcami, nasi bohaterowie docierają aż do Rosji, gdzie czeka ich dramatyczna walka o ocalenie życia carycy. "Le Chevalier D`Eon" (Kawaler miecza), to unikalna mieszanka kina historycznego, przygodowego, fantasy i horroru. Wykonana w przepięknej grafice, oddającej ducha epoki i uzupełniona o porywające animowane tła 3D, jest serią, która wciągnie bez reszty każdego żądnego wrażeń miłośnika kina przygodowego!


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 16:9. Wizja współgra wraz z linią melodyczną. Nie dostrzegłem tutaj znaczących błędów, które przeszkadzałyby w projekcji. Kontrast wywiązuje się ze swojego zadania. Kolorystyka również nie zawodzi. Nie dojdzie do sytuacji, w których zobaczycie na ekranie pikselozę, a także dużej ziarnicy.

Linia melodyczna sprawuje się bez jakichkolwiek problemów. Dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Podczas oglądania dojdzie do jednorazowego zatrzymania się dźwięku, ponieważ nastąpi zmiana warstwy. Nie dojdzie do sytuacji, w której będziecie słyszeli dziwne szumy, czy trzaski. Dźwięk jest czysty.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione jest w bardzo prosty, ale za to przejrzysty sposób. Dominują tutaj jasne kolory, a w szczególności odcienie zieleni. Każda opcja menu odznacza się inną grafiką, czyli tapetą. Na głównej planszy nie zabrakło animowanych wstawek - miecz i mały ekranik. Do menu dołączone są dwie linie melodyczne, oczywiście nie można ich wybrać, tylko są one wgrane.

Na płycie nzajdują się następujące dodatki:
- O FILMIE - opis fabuły, plus kilka innych informacji.
- ZWIASTUNY - siedem zwiastunów mangi.
- INNE DVD -  katalog filmowy Vision.
- VISION MUSIC -  katalog muzyczny Vision.
- WYBÓR SCEN (ODCINKÓW) - opcja ułatwiająca nawigację po wszystkich epizodach mangi.
Nie jest to może bardzo duża ilość dodatków, ale zawsze to coś. Nie zabrakło również małego biuletynu, który znajdziecie w pudełku.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::