KIEDY GASNĄ ŚWIATŁA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Lights Out

:: REŻYSERIA ::
David F. Sandberg

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2016

:: CZAS TRWANIA ::
78 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Teresa Palmer,
Gabriel Bateman,
Maria Bello...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2 ; 5

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: KIEDY GASNĄ ŚWIATŁA ::

 

Producent James Wan (Obecność) przedstawia film, w którym nieznane zło czai się w ciemnościach. Kiedy Rebecca opuściła rodzinny dom, myślała, że wraz z nim pozostawiła za sobą lęki z dzieciństwa. Teraz jej młodszy brat, Martin, jest świadkiem tych samych niewyjaśnionych i przerażających sytuacji. Tym razem, w miarę jak Rebecca zbliża się do odkrycia prawdy, nie ma wątpliwości, że ich życiu zagraża niebezpieczeństwo... zwłaszcza Kiedy gasną światła.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas projekcji natkniecie się tylko na małą ziarnice obrazu, która nie przeszkadza w odbiorze filmu. Sceny w półmroku, większa część filmu, nie posiadają znacznych odstępstw od normy. Film dobrze jest skompresowany, nie tworzy się pikseloza, a kolorystyka jest żywa i naturalna. Nie uświadczycie innych zabrudzeń wizji. Obraz działa płynnie i nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dodatkowo wydawca postanowił zamieścić wersję rosyjską, również w DD 5.1. Nie zabrakło wersji dla niesłyszących, jednak tylko w języku angielskim. Dźwięk to najlepszy element wydania, który charakteryzuje się brakiem błędów i nieczystości. Dobry sprzęt pozwoli na pojawienie się wielokrotnie uczucia strachu. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na słabym poziomie. Standardowo Galapagos tworzy proste menu, po którym nawigacja jest banalnie prosta, ponieważ do wyboru mamy tylko trzy funkcje - film, wybór wersji językowej oraz niewykorzystane sceny. Jedynie główne menu posiada tematyczną tapetę i podkład dźwiękowy. Zaś wybór języka pozbawiony jest już wszystkich dodatków. Menu stworzone jest w języku angielskim, ale nie powoduje to żadnych utrudnień.  

Na płycie znalazło się bardzo mało dodatków. Wydawca odpuścił nawet zwiastuny filmów. Do wyboru mamy:
- wybór języka,
- sceny niewykorzystane - niezły dodatek trwający ponad trzynaście minut. Sceny te nie znalazły się w filmie, trochę szkoda, że usunięto te sceny, ponieważ czas trwania filmu nie jest za długi.
Niezły film, który zainteresuje wielu widzów. "Kiedy gasną światła" trzyma w napięciu i podnosi adrenalinę. Wydanie na wysokim poziomie, mimo słabego menu. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::