KIROT. CENA WOLNOŚCI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Kirot

:: REŻYSERIA ::
Danny Lerner

:: JĘZYK ::
Francuski

:: PRODUKCJA ::
Francja, USA, Izrael

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
103 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Olga Kurylenko,
Ninette Tayeb,
Henry David...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: KIROT. CENA WOLNOŚCI ::

 

„Kirot. Cena wolności” to pełen akcji i zapierających dech w piersiach scen film, który zadowoli wszystkich miłośników „Nikity” i „Leona Zawodowca”.

Galia jest płatną zabójczynią, wbrew swojej woli wmieszaną w handel żywym towarem. Elinor jest maltretowaną przez brutalnego męża ekspedientką. Obie mieszkają w tym samym budynku, a ich mieszkania dzieli tylko ściana. Galia słysząc powtarzające się krzyki zza ściany pragnie pomóc dręczonej kobiecie. Tak między sąsiadkami rodzi się przyjaźń. Gdy Galia odmawia szefom mafii wykonania zadania, a Elinor odkrywa, że jest w ciąży, obie kobiety postanawiają podjąć walkę ze swoimi prześladowcami i odzyskać utraconą wolność. Cena, którą będą musiały jednak za nią zapłacić będzie naprawdę wysoka...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [anamorficzny]. Obraz stoi na średnim poziomie, ponieważ posiada dwa błędy. Pierwszym z nich jest ziarnica obrazu, która praktycznie nie przeszkadza w odbiorze filmu. Zaś drugi to mieniące się różnymi kolorami tło. Sytuacja taka ma miejsce w scenach, w półmroku. Podczas odtwarzania filmu nie powinniście trafić na inne błędy spowodowane winą wydawcy (pikseloza, brak współgrania wizji z linią melodyczną...).

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Dźwięk pozbawiony jest błędów wydawniczych, dlatego też nie spotkacie się z sytuacją, gdzie coś charczy, trzeszczy, czy w inny sposób zakłóca projekcję. Musze wspomnieć, że film nie powala efektami dźwiękowymi, przez co nie ma co liczyć na liczne scen, w których będziecie się bać.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na słabym poziomie. Wszystkie plansze są do siebie podobne, bez ciekawych dodatków. Jedynie główne menu posiada wtopiony ekran, który przedstawia kilka wątków z filmu. Bardzo zły dobór pasteli, nie pasują mi ani do klimatu, ani do niczego. Nie zabrakło podkładu dźwiękowego, który w jakiś sposób urozmaica słabe menu. Przynajmniej dobrze, że nie ma problemów z nawigacją. Nie ma się co oszukiwać, menu to najgorszy element wydania.

Na płycie znajdują się standardowe dodatki, które oferuje nam Vision, oto one:
- zwiastun,
- zapowiedzi innych filmów,
- inne DVD.
Wydanie stoi na dobrym poziomie, mimo standardowych dodatków.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::