GRUDGE: KLĄTWA 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Grudge 2

:: REŻYSERIA ::
Takashi Shimizu

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
102 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Sarah Michelle Gellar,

Amber Tamblyn,
Edison Chen...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
(anamorficzny)

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: GRUDGE: KLĄTWA 2 ::

 

Kontynuacja kultowego horroru "The Grudce" ("Klątwa"). Przed dwoma laty w pewnym domu w Tokio rozegrał się koszmar. Jego przyczyną była klątwa, która zabijała każdego, kto przekroczył próg domu. Ofiary umierały z przerażenia, a ich śmierć dawała początek nowej klątwie. Jedyną, która ocalała była młoda Amerykanka Karen. Teraz do Tokio przybywa jej siostra Aubrey.
Klątwa śmierci ma swoje źródło w straszliwej tajemnicy sprzed wielu lat. Aubrey również zostaje wciągnięta w jej sidła. Musi ją zatrzymać, zanim będzie za późno.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz to mieszanka surowości i staranności. Najlepszym sposobem aby go sprawdzić, są sceny w półmroku, gdzie na jaw wychodzą wszystkie nieczystości. Muszę przyznać, że tutaj obraz spisuje się całkiem nieźle. Nie widać pikseli i innych zakłóceń, powiedziałbym, że obraz sprawdza się lepiej w mrocznych scenach niż tych, w których jest dużo więcej światła. Bardzo dobre dobranie kolorystyki i świetny kontrast sprawiają, że nie umknie naszemu oku nawet najmniejszy szczegół. Obraz zarejestrowany na nośniku DVD, zapisany jest w formacie 16:9, co poprawia i ułatwia oglądanie (nie lubię formatu, który jest rozciągnięty na cały ekran, a mowa tutaj o 4:3).

Dźwięk to jak zawsze klasa sama w sobie. Zapisany jest on w dwóch formatach. Pierwszy to oczywiście Dolby Digital 5.1 (wersja oryginalna i z lektorem), a drugim jest DTS ES. Oba formaty spisują się świetnie na kinie domowym, jednak na komputerze też wszystko działa bez problemu. Wszystkie najmniejsze szmery i dźwięki są dobrze słyszalne, co sprawia, że jeśli ktoś ogląda film na cały regulator, o może czasem nieźle się wystraszyć. Podczas oglądania nie doświadczyłem jakichkolwiek zakłóceń ze strony dźwięku. Może jedynie podczas zmiany warstwy, ale jest to dosłownie moment.


:: MENU / DODATKI ::

Po odpaleniu płyty z filmem "Klątwa 2", od razu rzucam nam się w oczy kolor czerwony, który dominuje pośród innych. Nie jest to minus, lecz plus, ponieważ szata graficzna menu oscyluje w pastelach podchodzących pod kolor krwi. Na główny plan wysuwa się dwójka głównych bohaterów, a w tle falują włosy Sadako. Postać ta pojawia się praktycznie w każdej opcji menu, oprócz ustawień, tam zamiast niej widnieje stary budynek, w którym doszło do straszliwych scen. Praktycznie całe menu stworzone jest w formie animowanej, co pozwala na lepszą wizualizację przedstawienia pomysłu wydawcy DVD. Dodatkowo każda opcja z menu, posiada inny podkład muzyczny, oczywiście jest to muzyka klasyczna, która znakomicie pasuje do przedstawionych obrazów.

Dodatki to kolejny popis wydawcy. Vision nie szczędzi dodatków, jest ich od groma. Oto one:
- zwiastun kinowy,
- wypowiedzi aktorów i twórców,
- na planie filmowym (wersja oryginalna),
- reklama TV,
- sylwetki,
- zwiastuny innych filmów,
- inne DVD,
- vision music.
Jest to długa lista dodatków, dlatego też daję taką, a nie inną ocenę. Muszę przyznać, że Vision nie oszczędza na środkach, stara się, aby pozyskać nowych widzów. Jednym słowem, polecam.


AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::