KLĄTWA JESSABELLE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Jessabelle

:: REŻYSERIA ::
Kevin Greutert

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2015

:: CZAS TRWANIA ::
86 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Sarah Snook,
Mark Webber,
Joelle Carter...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: KLĄTWA JESSABELLE ::

 

Po tragicznym wypadku samochodowym młoda Jessabelle wraca do rodzinnego domu w odludnej Luizjanie. W mistycznym świecie, który tworzą miejscowe legendy, wyczuwa obecność niepokojącej, paranormalnej energii. Wkrótce odkrywa tajemnicze taśmy zostawione jej przez nieżyjącą matkę. Okazuje się, że na powrót dziewczyny od lat czeka przerażająca siła, która nie spocznie, póki nie osiągnie swojego celu…

 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Nie obyło się jednak bez minusów, które w małym stopniu wpływają na jakość wyświetlanego obrazu. Pierwszym z nich jest standardowa ziarnica obrazu, która widoczna jest w scen z małą ilością światła. Jednak są one ostre i na pewno nic nie umknie Waszej uwadze. Czasami miałem wrażenie, że dosłownie w kilku scenach obraz nie wyrabiał - małe załamanie się koloru i pulsacja tła. Nie zauważyłem innych mankamentów.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów, które w znaczący sposób mogłyby popsuć odbiór.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje się bardzo dobrze. Całość wykonana jest w postaci animacji, która świetnie oddaje klimat samej produkcji.  Co róż wyskakują straszne "przerywniki" urozmaicające przeglądane menu. Wydawca dołączył ciekawy podkład dźwiękowy. Kolorystyka jak najbardziej trafiona - mroczne pastele z niezłymi efektami. Brak trudności z poruszaniem się po interaktywnym menu.

Dodatki zamieszczane na płycie to standard zamieszczany przez wydawcę. Znajdziecie tutaj następujące bonusy:
- zwiastun,
- wybór scen.
Nie ma co ukrywać, dodatki to najsłabszy punkt wydania. Jednak pozostałe elementy przemawiają na korzyść polskiego wydawcy. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::



:: FILM DOSTARCZYŁO ::