KLAUN  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Clown

:: REŻYSERIA ::
Jon Watts

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2015

:: CZAS TRWANIA ::
102 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Andy Powers,
Eli Roth,
Peter Stormare...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: KLAUN ::

 

Kent, kochający mąż i ojciec w dniu szóstych urodzin swojego synka zakłada kostium klauna. Ku jego przerażeniu po „występie” nie może zdjąć przebrania, w tym czerwonego nosa i peruki. Co więcej, jego własna osobowość zaczyna się w straszny sposób zmieniać. Okazuje się, że kostium przenosi klątwę, która wyzwala mordercze skłonności…

 


 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Wizja radzi sobie całkiem nieźle. Dopatrzyłem się jedynie małej ziarnicy obrazu, która nie ma decydującego wpływu na jakość. Czasami jest problem z realizacją obrazu (produkcja telewizyjna), jednak to już wina samego montażu, a nie wydawcy. Bardzo dobra ostrość oraz płynność wizji. Brak pikselozy oraz innego typu zabrudzeń. Linia melodyczna współgra z obrazem.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów, które w znaczący sposób mogłyby popsuć odbiór.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje się dobrze, jednak jest ono monotematyczne, ponieważ wszystkie opcje są identyczne. Zmieniają się jedynie nieliczne elementy, jak opcje samego menu. Projekt przewodniego motywu (animacji z klaunem) jest bardzo dobry. Wprowadza mroczny nastrój i klimat. Kolorystyka odpowiednio dobrana. Mam małe zastrzeżenie co do podkładu muzycznego, który jest trochę tandetny, jednak do tematyki trafiony w stu procentach. Interaktywne menu jest czytelne, a mała ilość opcji ułatwia nawigację.

Dodatki zamieszczane na płycie to standard zamieszczany przez wydawcę. Znajdziecie tutaj następujące bonusy:
- zwiastun,
- wybór scen.
Bardzo słabe dodatki, które nikogo nie zadowolą. Mogłyby znaleźć się jeszcze zwiastuny innych filmów lub coś na temat filmu. Całość prezentuje się na dobrym poziomie. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::