KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Nightmare On Elm Street, A

:: REŻYSERIA ::
Wes Craven

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1984

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Robert Englund,
Heather Langenkamp,
Johnny Deep...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW ::

 

Nastoletnią Nancy Thompson dręczą koszmarne sny. Pojawia się w nich przerażający mężczyzna o spalonej twarzy i stalowych ostrzach zamiast palców u ręki. Pewnej nocy dziewczyna zaprasza do domu trójkę swoich przyjaciół. Ich również odwiedza we śnie ten sam tajemniczy psychopata. Co gorsza, jedna z dziewcząt zostaje w nocy zamordowana. Policja oskarża o zbrodnie jej chłopaka, jednak wkrótce i on ginie śmiercią tragiczną. Nancy dowiaduje się, że mężczyzna ze snów został zlinczowany przez rodziców swoich ofiar. Wygląda na to, że potwór zamierza powrócić do świata żywych…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [1.85:1], przez co nie doświadczycie rozciągania postaci na cały ekran. Podczas oglądana natkniecie się na efekt ziarna, który jak przy tak zamierzchłej produkcji jest prawie niewidoczny. Kontrast jak najbardziej wywiązuje się ze swojej roli. Kolorystyka została poprawnie dobrana, dlatego też nie uświadczycie nakładania się kolorów, jak i dziwnych zamgleń.

Linia melodyczna standardowo zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1 - w wersji oryginalnej i z lektorem. Podczas oglądania nie natraficie na utrudnienia spowodowane winą dystrybutora. Oczywiście wszystkie nawet najmniejsze szmery są znakomicie słyszalne. Zachęcam obejrzenie filmu na porządnym sprzęcie (głośniki 5.1), ponieważ tego co nie usłyszeliście podczas oglądania VHS'u (film został poddany obróbce cyfrowej i dlatego też uwypuklono wszystkie dźwięki), tutaj to doświadczycie, a za razem przejdą po Was niezłe ciarki.


:: MENU / DODATKI ::

Muszę przyznać, że menu zostało zrobione w bardzo ciekawy i klimatyczny sposób. Po pierwsze nie zabrakło theme "Koszmaru Z Ulicy Wiązów", który dołączony jest do głównej opcji. Pozostałe opcje posiadają inny podkład muzyczny, ale nie mówię, że gorszy. Wszystkie opcje łączy jeden motyw wizualny, a mowa tutaj o podkładzie graficznym oraz o animacji (płomieniach). Główna opcja posiada również mały ekranik, w którym możecie zobaczyć kilka scen z filmu. Menu jako całość wygląda imponująco, nic mu nie brakuje.

Dodatki są najsłabszym elementem tego wydania DVD. Na płycie znajduje się jedynie wybór scen, które może ułatwić nawigację po płycie filmie. Szkoda, że nie ma tutaj nic więcej, ale cieszmy się, że w końcu po tylu latach możemy mieć ten film w swojej kolekcji DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::