KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW 2: ZEMSTA FREDDY'EGO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
A Nightmare On Elm Street: Freddy's Revenge

:: REŻYSERIA ::
Jack Sholder

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1985

:: CZAS TRWANIA ::
80 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Robert Englund,
Clu Gulager,
Robert Rusler...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


::
KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW 2: ZEMSTA FREDDY'EGO ::

 

Minęło pięć lat odkąd szalony psychopata Freddy Krueger został odesłany z powrotem do piekła. Do domu, w którym mieszkała Nancy Thompson wprowadza się rodzina Walshów. Wkrótce 17-letni Jesse Walsh zaczyna mieć koszmarne sny. Pojawia się w nich krwawy morderca o spalonej twarzy. Jednak tym razem Freddy ma bardziej wyrafinowany plan. Nie chce już zabijać osobiście. Planuje opętać duszę Jesse'go i tym samym uczynić go swoim następcą. Wkrótce osoby z otoczenia chłopaka zaczynają ginąć…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [1.85:1]. Podczas oglądania zauważyłem jedynie jeden mankament, który praktycznie nie przeszkadza w projekcji filmu, mowa jest tutaj o ziarnicy obrazu. Zadziwiające jest to, że udało się poddać obraz takiej obróbce, że nie stracił nic na wartości, czyli świetny kontrast, brak dziwnych zamgleń i innych udziwnień, które mogą rozpraszać, a także denerwować.

Linia melodyczna standardowo zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1 - w wersji oryginalnej i z lektorem. Podczas oglądania nie natraficie na utrudnienia spowodowane winą dystrybutora. Oczywiście wszystkie nawet najmniejsze szmery są znakomicie słyszalne, dlatego też najlepszym wyborem byłoby zobaczenie tego filmu na dość dobrym sprzęcie, w którym uwydatnią się wszystkie bonusy dźwiękowe.


:: MENU / DODATKI ::

Muszę przyznać, że menu zostało zrobione w bardzo ciekawy i klimatyczny sposób. Po pierwsze nie zabrakło theme "Koszmaru Z Ulicy Wiązów", który dołączony jest do głównej opcji. Pozostałe opcje posiadają inny podkład muzyczny, ale nie mówię, że gorszy. Wszystkie opcje łączy jeden motyw wizualny, a mowa tutaj o podkładzie graficznym oraz o animacji (płomieniach). Główna opcja posiada również mały ekranik, w którym możecie zobaczyć kilka scen z filmu. Menu jako całość wygląda imponująco, nic mu nie brakuje.

Dodatki są najsłabszym elementem tego wydania DVD. Na płycie znajduje się jedynie wybór scen, które może ułatwić nawigację po płycie filmie. Szkoda, że nie ma tutaj nic więcej, ale cieszmy się, że w końcu po tylu latach możemy mieć ten film w swojej kolekcji DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::