KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW 4: WŁADCA SNÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
A Nightmare On Elm Street 4:
The Dream Master

:: REŻYSERIA ::
Renny Harlin

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1988

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Robert Englund,
Tuesday Knight,
Hope Marie Carlton...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


::
KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW 4: WŁADCA SNÓW ::

 

Kristen i dwoje jej przyjaciół po opuszczeniu szpitala psychiatrycznego starają się wrócić do normalnego życia nastolatków. Chcą zapomnieć o traumatycznych przeżyciach związanych z psychopatycznym zabójcą ze snów. Jednak Freddy Krueger nie daje za wygraną. Pewnej nocy dziewczyna znowu ma koszmar z monstrum w kapeluszu w roli głównej. Co gorsza, Freddy'emu udaje się wykorzystać specyficzną umiejętność Kristen. Potrafi ona wciągać do swojego snu inne osoby. Tym sprytnym sposobem Freddy rozpoczyna kolejne masowe polowanie…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Tak samo jak w poprzednich częściach wydanych przez Monolith obraz zapisany jest w identycznych proporcjach, czyli 16:9. Większość elementów wpływających na jakość obrazu spisuje się bardzo dobrze, mowa tutaj o kontraście, kolorystyce, braku dziwnych zamgleń... Jednak występuje tutaj efekt ziarna, ale od razu uprzedzam, że jest on nieszkodliwy dla jakości oglądanego filmu.

Dolby Digital 5.1 to dzisiaj standard na rynku. Nie mogło zabraknąć tutaj również tego formatu. Podczas oglądania nie natraficie na żadne przestoje spowodowane winą dystrybutora. Wszystkie nawet najmniejsze dźwięki będą bardzo dobrze słyszalne, dlatego też nie powinno być z dźwiękiem jakichkolwiek problemów.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało zrobione w bardzo ciekawy i klimatyczny sposób. Po pierwsze nie zabrakło theme "Koszmaru Z Ulicy Wiązów", który dołączony jest do głównej opcji. Pozostałe opcje posiadają inny podkład muzyczny, ale nie mówię, że jest gorszy. Występujące tutaj trzy opcje zrobione są w podobnej stylistyce graficznej, a mowa tutaj o tapecie oraz o animacji (płomieniach). Główna opcja posiada również mały ekranik, w którym możecie zobaczyć kilka scen z filmu. Menu jako całość wygląda imponująco, nic mu nie brakuje.

Dodatki są najsłabszym elementem tego wydania DVD. Na płycie znajduje się jedynie wybór scen, które może ułatwić nawigację po płycie filmie. Szkoda, że nie ma tutaj nic więcej, ale cieszmy się, że w końcu po tylu latach możemy mieć ten film w swojej kolekcji DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::