KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW 4: WŁADCA SNÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
A Nightmare On Elm Street 5:
The Dream Child

:: REŻYSERIA ::
Stephen Hopkins

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1989

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Robert Englund,
Lisa Wilcox,
Matthew Borlenghi...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


::
KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW 5: DZIECKO SNÓW ::

 

Alice jest jedyną ocalałą z koszmaru, jakim było spotkanie z Freddy' Kregerem. Jednak demoniczny morderca nie poddaje się tak łatwo. Po raz kolejny odwiedza dziewczynę w snach, a wkrótce po tym zaczynają ginąc jej znajomi. Na dodatek Freddy planuje ponownie przenieść się do świata żywych za pośrednictwem dziecka, którego spodziewa się Alice. Zdesperowana dziewczyna zrobi wszystko, aby ocalić i swojego potomka. W walce zyska nieoczekiwanego sprzymierzeńca - matkę Freddy'ego, Amandę…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w jednym z podstawowych formatów dostępnych na polskim rynku - 16:9 [1.85:1]. Podczas oglądania natraficie na lekką ziarnicę obrazu, jednak nie przeszkadza ona w projekcji filmu. Bardzo dużym atutem wydania jest świetnie dobrana kolorystyka, dzięki której nie tworzą się dziwne zamglenia, czy nachodzenie się jednego koloru na drugi. Kontrast również świetnie wywiązuje się ze swojej roli.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Podczas oglądania nie natraficie na jakiekolwiek błędy spowodowane winą dystrybutora. Wszystkie dźwięki są jak najbardziej słyszalne i potrafią czasami nieźle dać w kość.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało zrobione w bardzo ciekawy i klimatyczny sposób. Po pierwsze nie zabrakło theme "Koszmaru Z Ulicy Wiązów", który dołączony jest do głównej opcji. Pozostałe opcje posiadają inny podkład muzyczny, ale nie mówię, że jest gorszy. Występujące tutaj trzy opcje zrobione są w podobnej stylistyce graficznej, a mowa tutaj o tapecie oraz o animacji (płomieniach). Główna opcja posiada również mały ekranik, w którym możecie zobaczyć kilka scen z filmu. Menu jako całość wygląda imponująco, nic mu nie brakuje.

Dodatki są najsłabszym elementem tego wydania DVD. Na płycie znajduje się jedynie wybór scen, które może ułatwić nawigację po płycie filmie. Szkoda, że nie ma tutaj nic więcej, ale cieszmy się, że w końcu po tylu latach możemy mieć ten film w swojej kolekcji DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::